تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

قرار گرفتن ادیان مختلف کنار یکدیگر در دوره دفاع مقدس، الگو و حجت برای همه بود

به گزارش ادیان نیوز (ردنا)؛«سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم «شاهدان شیدایی» پاسداشت شهدای هنرمند که شامگاه شنبه در حوزه هنری برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس فرصتی بود تا اقوام و سلیقه‌ها‌ی مختلف برای یک مسیر و هدف در کنار یکدیگر قرار گیرند، اظهار داشت: گاهی سوال مطرح می‌شود که چرا امام حسین (ع) زن و کودک، پیر و جوان و افراد مختلف را در کارون عاشورا همراه ساخت درحالی که هرکدام از این شهدا، حجتی بر مردمان بودند.

وی گفت: این اقوام تک‌تک حجتی هستند که ما هم می‌تونیم حسینی و عاشورایی باشیم. دوره دفاع مقدس اقوام ادیان مختلف و اقشار مختلف را در کنار هم قرار داد تا هیچ قوم، دین، مذهب، جنسیت و سن و سالی بی حجت و بی الگو نباشد.

وی افزود: یک بخشی از این اقشار، شهدا و ایثارگران هنرمندان بودند. عزیزانی که با هنر خویش هشت سال به میدان آمدند. وجود بیش از دو هزار شهید هنرمند به این معنا است که کاروان هنرمندان با کاروان مردم همراه بوده است. دو هزار شهید هنرمند حجتی است که در آن دوره سختی، جماعت هنرمندان همچون سایر جماعت با دوربین، قلم و هنری که در اختیار داشتند در کنار مردم بودند.

صالحی تاکید کرد: آن عزیزانی که رفتند امروز حجتی بر اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و ادبیات‌اند؛ زیست و نوع نگاه آن‌ها آموختنی است. امروز فرصتی است تا با کاروان شهیدان میثاق ببنیدیم.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.