تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

عرضه روسری یک بار مصرف برای اولین‌بار در انگلیس

به گزارش ردنا (ادیان نیوز) در پی ابتکار یک پزشک ، بیمارستان «رویال دربی» در نخستین روزهای ماه میلادی جاری معرفی و استفاده از این روسری‌ها را آغاز می‌کند.

«فرح روزلان» که یک بانوی پزشک مسلمان است، گفت که این ابداع در نتیجه نیاز به یافتن راهکاری برای تطابق بین «پوشش مطابق با باور دینی» و «اشتیاق» برای حضور در اتاق عمل به وجود آمده است.

وی افزود که روسری‌های عادی که معمولاً در طول روز استفاده می‌شوند، ممکن است عفونی شوند، اما با عرضه روسری‌های یک بار مصرف این نگرانی برطرف می‌شود.

وی پیش از ابداع طرح نهایی روسری و پس از آزمایش چندین نوع پارچه، از پوشش پزشکان در کشور زادگاهش، مالزی، الهام گرفت. او گفت: «بسیار خوشحالم و بی‌صبرانه منتظرم که این کالا در سطح ملی مورد تأیید واقع شود.»

وی افزود: «می‌دانیم که موضوع حجاب در اتاق عمل، مسئله‌ای است که در سراسر کشور مسکوت مانده است و فکر نمی‌کنم به طور رسمی در موردش صحبت شده باشد.» تیرنی همچنین ضمن اشاره به این نکته که ارائه این روسری‌ها هزینه زیادی در بر نداشته است، ابراز امیدواری کرد که این اقدام تأثیر بزرگی در پی داشته باشد.

در پی معرفی این روسری‌ها، بیمارستان «رویال دربی» در رسانه‌های اجتماعی مورد تمجید قرار گرفت. یک کاربر توییتر در این باره نوشت: «شگفت‌انگیز است! آفرین به خاطر این فراگیر بودن»، و شخص دیگری ضمن موافقت با وی افزود: «فراگیری؟ عاشق این هستیم که شاهدش باشیم.»

پایان پیام/م

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.