تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

مروری بر زندگی اقلیت‌های دینی ایران در مستند «ارامنه در ایران Armenios en Irán»

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، مستند «ارامنه در ایران» با پرداختن به تاریخچه ارامنه در ایران آغاز می شود و به دلایل رشد و بالندگی آنها در این سرزمین اشاره می کند. یکی از مصاحبه شوندگان این قسمت آقای لوریس چکناواریان است که درباره اهمیت موسیقی در فرهنگ و زندگی ارامنه و دوره های مختلف مهاجرت ارامنه به ایران توضیح می دهد که به زمان صفویان و قبل از آن بر می گردد و آخرین دور آن مربوط می شود به جریان نسل کشی ارامنه که بسیاری از آنها برای نجات خود به ایران پناه می آورند.

در مستند «ارامنه در ایران» برخی از مراسمات ارامنه مانند عشای ربانی و کریسمس از نزدیک نشان داده شده و در مورد آنها توضیح داده می شود. فیلم با شخصیت بابانوئل همراهی می کند و به خانه ها می رود و با برخی از شخصیت ها مانند یکی از خیرین مدرسه ساز و یک قهرمان بسکتبال ارمنی مصاحبه می کنند. در خلال برنامه به مراودات توحیدی بین مسیحیت و اسلام در ایران به عنوان یکی از نکات مثبت این سرزمین در همزیستی مسالمت آمیز ادیان مختلف پرداخته می شود.

مستند «ارامنه در ایران» تولید شبکه پرس تی وی و سازمان هنری رسانه ای اوج برای مخاطبان اسپانیایی زبان گردانی شده است و سوم دی ماه ساعت ۷:۳۰، ۱۴:۳۰، ۲۰:۳۰ و چهارم دی ماه ۰۲:۳۰ بامداد روی آنتن هیسپان تی وی می رود.

پایان پیام/م

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.