تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

خانواده‌ای سیک در هند زمینی را برای ساخت مسجد هدیه کردند

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)؛ به نقل از دی ان دی، یک خانواده سیک در روستای ماچهیکه در ایالت پنجاب، زمینی به مساحت تقریبی ۴۰۰ متر مربع را برای ساخت مسجد به مسلمانان هدیه کردند.

در حال حاضر این روستا یک مسجد ۲۰۰ ساله دارد که قرار است به خاطر طرح تعریض جاده، تخریب شود. سال گذشته پس از اعلام طرح، خانواده‌های مسلمان این روستا از مقامات خواستند این مسجد را تخریب نکنند، اما پس از تخریب ساختمان‌های مجاور، آنها مجبور شدند به دنبال مکان تازه‌ای برای ساخت یک مسجد باشند که موفق نشدند جایی را پیدا کنند.

سرانجام خانواده «دارشان سینگ» که پیرو آیین سیک هستند اعلام کردند که زمینی را برای ساخت مسجد در اختیار مسلمانان این روستا می‌گذارند.

«روپ محمد» رئیس انجمن رفاه اسلامی در این منطقه می‌گوید: در این روستا با ۷ هزار نفر جمعیت تنها ۱۵ خانوار مسلمان زندگی می‌کنند و ما منابع کافی برای ساخت مسجد جدید را نداشتیم تا این که خانواده «دارشان سینگ» به کمک ما آمدند و زمینی را اهدا کردند.

پایان پیام/ ز

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.