تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

بهائیت یک مدل از رفتارهای وحشیانه داعش در عصر حاضر است

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، حجت‌الاسلام علیرضا روزبهانی مدیر گروه فرق و ادیان مرکز تخصصی فرق و ادیان حوزه علمیه قم و مدیرگروه پژوهش و تحقیق فرقه‌های ضاله در همایش ۲۰۰ سال خشونت، خیانت و خرافه فرقه ضاله بهائیت ظهر امروز در دانشگاه فنی نوشیروانی اظهار کرد: فرقه ضاله بهائیت یک اندیشه سیاسی است که در راستای تخریب اندیشه و تفکر دینی و اندیشه‌های ناب اسلام را مورد هجمه قرار داده مهدویت را مورد شبهات قرار می‌دهد.

وی افزود: ذهن جوان پویشگر و جوان انقلابی را بیمار می‌کند و یک فرقه تشکیلاتی و یک جریان حزبی است و دائماً در حال نفوذ در ارکان‌های مهم کشور و نهادهای تصمیم‌سازی است.

مدیر گروه فرق و ادیان مرکز تخصصی فرق و ادیان حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: این فرقه تلاش می‌کند جامعه دینی و جامعه اسلامی را با چالش مواجه کند و تمام تلاشش در راستای تخریب چهره اسلام ناب و اهل بیت عصمت و طهارت است، ادعاهای علمی و کذب جزو برخی افراد در این فرقه ضاله است.

مدیرگروه پژوهش و تحقیق فرقه‌های ضاله در همایش ۲۰۰ سال خشونت، خیانت و خرافه فرقه ضاله بهائیت عنوان کرد: این عناصر مدعی، تلاش کردند چهره  اسلام را سیاه و برخی هم به آیات قرآن کریم و روایات در تاریخ اسلام را به شبهه ایجاد کند، برخی افراد از این فرقه ضاله در تقابل با برخی مراجع در طول تاریخ قرار گرفتند.

روزبهانی بیان کرد: فرقه ضاله مبانی فکری و عقیدتی هم دارد که باطل است ولی با ساختارها و تشکیلاتی عمل کردن در حال ترویج این فرقه ضاله قرار دارند، رهبر معظم انقلاب در خصوص این فرقه ضاله فتوا صادر کردند و خواستار برخورد قاطع با این انحرافات و خرافات در این فرق شده‌اند.

وی اضافه کرد: فرقه ضاله بهائیت مبتنی است بر خشونت و خیانت و خرافات در طول ۲۰۰ ساله، تاریخ فرقه ضاله فقط با قتل و غارت عجین شده است و دائماً در حال کشتن، جنگ و خونریزی است این فرقه یک مدل از رفتارهای وحشیانه داعش در عصر حاضر است.

مدیر گروه فرق و ادیان مرکز تخصصی فرق و ادیان حوزه علمیه قم تصریح کرد: جوامع دینی و جامعه اسلامی از حوزه دین‌گریزی و عدم آگاهی از مهدویت به شدت رنج می‌برد و متأسفانه امام‌شناسی در جوامع اسلامی بسیار کمرنگ است، فرقه ضاله بهائیت ریشه در تاریخ استعمار و استکبار دارد و این نوع مدل جدید ایدئولوژی دینی مبتنی بر تفکرات استعماری و استکباری است.

روزبهانی در پایان گفت: فرقه ضاله بهائیت در تقابل با امام زمان(عج) و نائب امام زمان(عج) و در تقابل با حکومت و تفکرات مرجع و حکومت شیعی است.

پایان پیام/م

شاید دوست داشته باشید