رمان‌نویس مسیحی از همدلی ملی می‌نویسد و از صلح و آشتی اقوام و ادیان سخن می‌گوید

0

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، او از همدلی ملی می‌نویسد و از صلح و آشتی اقوام و ادیان سخن می‌گوید؛ آری تمام دغدغه‌ این رمان‌نویس مسیحی شنیده شدن یک‌ صدای واحد از سرزمین‌اش در مقابل بدخواهان و دین‌ستیزان است.

جمله‌ها و عبارت‌ها در رمان‌های «فلورانس مالخام» برای پر کردن فاصله‌های احتمالی میان تک‌تک ایرانیان به کار می‌رود و معتقد است «در عصری که نوک پیکان دین‌ستیزان «صلح» را نشانه گرفته‌است و برای فاصله انداختن بین بشریت و به جان هم انداختن آنان شب و روز نقشه می‌کشند و بر طبل نفاق می‌کوبند، قلمش مهر باطلی بر نقشه‌های دشمنان این سرزمین می‌کشد و تعبیر خوابشان را در هاله‌ای از ابهام قرار می‌دهد».

نخستین سوال مصاحبه‌ام با این رمان‌نویس را از زمان و مکان تولد و نقطه آغاز فعالیتش کلید زدم و چنین پاسخ داد که متولد سال ۱۳۴۸ شمسی در کرمانشاه بوده و مدت ۳۳ سال است که ساکن ارومیه می‌باشد؛ گویا نویسندگی را به طور جدی از سال ۱۳۸۸ آغاز کرده‌است و نخستین اثرش «در اوج» نام دارد.

«مالخام» افزود: نویسندگی در حقیقت خلق موقعیت‌های ذهنی و نقش انسان‌هایی است که دوستشان داریم تا آنان را در کنارمان ببینیم؛ دنیای آرمان‌ها و خلق افق‌های روشن است.
این رمان‌نویس مسیحی در پاسخ به این سوال که موضوع رمان‌هایش بیشتر در چه زمینه‌هایی است و دلیل پرداختن وی به این موضوعات چیست؟ اظهار داشت: موضوع اصلی رمان‌ها «زندگی ملت ایران با فرهنگ‌ها، قومیت‌ها و مذاهب رنگارنگ است و تلاش کرده‌ام تا بگویم جهان یک خانه بزرگ و جهانیان یک خانواده بزرگ هستند البته اگر دین‌ستیزان بگذارند…»

وی ادامه داد: تمام آرزویم صلح و آشتی در پهنه جغرافیایی ایران است و البته صلح «درون»؛ یعنی آشتی هر انسان با خود و سپس با تمام دنیا.
وی در خصوص تعداد کتاب‌های منتشر شده‌اش نیز اظهار داشت: تاکنون ۲ عنوان کتاب با نام‌های «در اوج» و «نهال‌های برومند» از من به چاپ رسیده‌ و سومین کتابم رو به پایان است.

وی در پاسخ به این سوال که مهمترین مشکلاتی که پیش‌رو داشته و موجب شده تا نتواند طبق خواسته‌اش قلم بزند، اظهار داشت: در هر کاری مشکلات کوچک و بزرگی وجود دارد و برای من توزیع کتاب مشکل عمده بوده و لاینحل مانده‌است؛ متاسفانه کتاب‌های چاپ شهرستان امکان پخش در کل کشور را ندارد.
وی در خصوص انتظارش از مسوولان نیز گفت: امیدوارم جامعه و مسوولان بستر گفتن و نوشتن را فراهم کنند و فرهنگ کتابخوانی را از سنین بسیار پایین ترویج دهند.
«مالخام» در خصوص رنج بزرگی که در حال حاضر نویسندگان را آزار می‌دهد؟ بیان کرد: از قول همه نمی‌توانم سخن بگویم ولی هزینه‌هایی که نویسنده متحمل می‌شود زیاد است و کتابخوان کم.

این رمان‌نویس ادامه داد: مساله پخش کتاب هم که جای خود دارد؛ امیدوارم نهادهای مربوطه از نویسندگان بیشتر حمایت کنند و تسهیلاتی در اختیارشان قرار دهند تا بتوانند کتاب‌ها را به چاپ برسانند و در کشور توزیع کنند.

به گزارش ایرنا آذربایجان‌غربی رنگین کمانی از اقوام و ادیان الهی مختلف بوده و در طول تاریخ از میان همین اقوام و ادیان مختلف نویسندگان، هنرمندان و فرهیختگان برجسته‌ای ظهور کرده‌اند و عرصه فرهنگ و هنر آذربایجان را زینت‌ داده‌اند.

پایان پیام/ص

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.