خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

سفرهای هوایی به جمهوری اینگوشتیا در روسیه مسلمان‌پسند می‌شود

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)؛ غذای اسلامی و گوشت در دسترس  مسافران مسلمان در سفرهای هوایی جمهوری خودمختار اینگوشتیا در روسیه قرار خواهد گرفت.

مقامات جمهوری اینگوشتیا، اعلام کردند محموله های گوشت حلال از این پس برای تهیه غذا در هنگام مسافرت های هوایی به شرکت های هواپیمایی که از مسکو  روسیه به  ماگاس، پایتخت  اینگوشتیا سفر می کنند ارائه خواهد شد.

بسلان موزیووف مدیر کمیته گردشگری جمهوری اینگوشتیا در این باره گفت: کمیته گردشگری قصددارد برنامه حلال و مسلمان پسند را اجرا کند و ما قصد داریم در آن شرکت کنیم و خطوط هوایی که پروازها از دو مقصد با گوشت مرغ و گاو ذبح حلال مجهز خواهند بود.

لازم به ذکر است، اینگوشتیا  یکی از جمهوری‌های خودمختار روسیه، به پایتختیِ ماگاس و جمعیت آن ۴۱۲٬۵۲۹ نفر است (سال ۲۰۱۰).

مردم اینگوشتیا از تبار قفقازی هستند و با چچن ها و گرجی‌ها هم‌تبار به شمار می‌آیند. ماگاس مرکز جمهوری اینگوشتیای فدراسیون روسیه است. شهر ماگاس در سال ۱۹۹۵ بنیاد شد و در سال ۲۰۰۲ بجای شهر نازران که پیشتر پایتخت این جمهوری بود به پایتختی برگزیده شد. جمعیت ماگاس تنها ۳۰۰ نفر است.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.