در طرحی که مقامات جمهوری اینگتوشتیا، یکی از کشورهای خودمختار روسیه اعلام کرد، از این پس سفرهای هوایی از مسکو به پایخت این جمهوری مسلمان پسند شده و گوشت ذبح حلال سرو می‌کنند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)؛ غذای اسلامی و گوشت در دسترس  مسافران مسلمان در سفرهای هوایی جمهوری خودمختار اینگوشتیا در روسیه قرار خواهد گرفت.

مقامات جمهوری اینگوشتیا، اعلام کردند محموله های گوشت حلال از این پس برای تهیه غذا در هنگام مسافرت های هوایی به شرکت های هواپیمایی که از مسکو  روسیه به  ماگاس، پایتخت  اینگوشتیا سفر می کنند ارائه خواهد شد.

بسلان موزیووف مدیر کمیته گردشگری جمهوری اینگوشتیا در این باره گفت: کمیته گردشگری قصددارد برنامه حلال و مسلمان پسند را اجرا کند و ما قصد داریم در آن شرکت کنیم و خطوط هوایی که پروازها از دو مقصد با گوشت مرغ و گاو ذبح حلال مجهز خواهند بود.

لازم به ذکر است، اینگوشتیا  یکی از جمهوری‌های خودمختار روسیه، به پایتختیِ ماگاس و جمعیت آن ۴۱۲٬۵۲۹ نفر است (سال ۲۰۱۰).

مردم اینگوشتیا از تبار قفقازی هستند و با چچن ها و گرجی‌ها هم‌تبار به شمار می‌آیند. ماگاس مرکز جمهوری اینگوشتیای فدراسیون روسیه است. شهر ماگاس در سال ۱۹۹۵ بنیاد شد و در سال ۲۰۰۲ بجای شهر نازران که پیشتر پایتخت این جمهوری بود به پایتختی برگزیده شد. جمعیت ماگاس تنها ۳۰۰ نفر است.

  • منبع خبر : حوزه