خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

هر نماینده سنّی پارلمان که با اخراج نیروهای آمریکایی مخالف باشد، خیانتکار است

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)؛ مفتی عام اهل سنت جمهوری عراق جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ در خطبه های نماز جمعه از تصویب طرح اخراج نیروهای آمریکایی از عراق در پارلمان این کشور استقبال کرد و مخالفان آن طرح را خیانتکار خواند.

شیخ “مهدی بن احمد الصمیدعی” با اشاره به نام یکی از نمایندگان اهل سنت این مجلس اظهار کرد: من از رای مثبت شیخ “احمد الجربا” به این طرح تقدیر می کنم. او ما را سربلند ساخت و عار را از اهل سنت در عراق دور ساخت.

وی تأکید کرد: هر نماینده سنّی پارلمان که به خروج نیروهای اشغالگر از عراق رای ندهد، به اهل سنت خیانت کرده است.

شیخ مهدی الصمیدعی ادامه داد: همه شرفای اهل سنت و نیر خانواده های شهداء و نیروهای مقاومت نباید از هیچ نماینده پارلمانی که طرح اخراج نیروهای اشغالگر را امضاء نکرده است، استقبال کنند.

وی همچنین با اشاره به زندانیان عراقی گفت: ۴۱ هزار مجاهد در زندان های عراق هستند و تضمین می کنم ۳۰ هزار نفر از آنها از جمله کسانی بودند که با نیروهای آمریکایی جنگیدند و به آنها ضربه های سختی زدند.

شیخ مهدی الصمیدعی با اشاره به توطئه های سفارت آمریکا در عراق با استفاده از مزدوران خود، راه مقابله با این مزدوران را آزادی زندانیان مقاومت دانست و تصریح کرد: از نخست وزیر عراق درخواست می کنم که این کار را انجام بدهد. حرام است که قهرمانان در زندان ها باشند و مزدوران آزاد بگردند.

وی همچنین برای آزادی زندانیان اهل سنت از ولی امر مسلمین استمداد کرد و گفت: از رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای درخواست می کنم که برای آزادی زندانی های قهرمانی که با اشغالگران آمریکایی جنگیدند، وساطت کنند.

پایان پیام / ص

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.