تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

بزرگ‌ترین مسجد سوئیس از مدیریت عربستان خارج می‌شود

به گزارش ردنا (ادیان‌نیوز)؛  بزرگترین مسجد سوئیس که اخیرا محور مجادلات زیادی بوده، قرار است تحت مدیریت دولت سوئیس قرار بگیرد.

«محمد بن عبدالکریم العیسی»، دبیرکل اتحادیه جهان اسلام، یک نهاد شکل گرفته توسط عربستان سعودی اخیرا ضمن اعتراف به این امر گفته است: زمان آن رسیده که مسجد ژنو به یک نهاد اجرایی سوئیسی که نماینده آن یک هیات رئیسه منتخب است سپرده شود.

وی گفت: مدیریت و تأمین مالی این مسجد که در محله پتیت ساکونکس در ژنو واقع شده باید توسط مسلمانان سوئیسی انجام شود و اشخاص و اعضا می توانند با اهدای کمک های خصوصی بودجه مسجد را تامین سازند.

گفتنی است بودجه ساخت این مسجد توسط عربستان سعودی تأمین شده و سال ها تحت نظارت این پادشاهی قرار داشته است.   این مسجد در سال ۱۹۷۸ توسط خالد بن عبدالعزیز پادشاه سابق سعودی افتتاح شد و بزرگترین در سوئیس است که گنجایش حداقل ۱۵۰۰ نمازگزار را دارد. مقامات فرانسوی و سوئیسی از احتمال وجود روابطی میان این مسجد و گروه های افراط گرای وهابی نگرانی هایی داشتند.

در سال ۲۰۱۵ یک خبرگزاری ژنو گزارش داد که ۲۰ جوان افراطی چندین ماه در این مسجد حضور داشتند که دو نفر از آنها گفته می شود به سوریه سفر کرده اند.

پایان پیام / ص

 

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.