دیدگاه‌های متنوع امام موسی صدر را در کتاب «ادیان در خدمت انسان» بخوانید

0

به گزارش ردنا ( ادیان نیوز) ، کتاب «ادیان در خدمت انسان»، دومین جلد از مجموعه کتاب های امام موسی صدر دربارۀ دین، انسان، اسلام، تربیت، عبادت، تشیع، آزادی و … است. نام کتاب از موضوع سخنرانی تاریخی امام موسی صدر در کلیسای کبوشین بیروت اقتباس شده است .

در این کتاب از آزادی مطبوعات، نقش و جایگاه دین در دنیای امروز، دیدگاه های متنوعی از امام موسی صدر به خصوص درباره مسائل روز را مطرح می کند .

ادیان در خدمت انسان؛ در پاسداشت آزادی؛ دین در جهان امروز؛ دین و مشارکت اجتماعی؛ جلوه هایی از تمدن ما؛ شیوه های تربیتی و مبادی دین؛ جایگاه دین در جنبش های رهایی بخش؛ مبارز کیست؟؛ پیام انبیا، سرچشمه قیام؛ ایمان به رسالات خداوندی؛ پیامبری و پیامبران؛ اسلام و مخاطب معاصر؛ اسلام، ارزش ها و مفاهیم انسانی؛ اسلام و عدالت اجتماعی و اقتصادی؛ ابعاد اجتماعی اسلام؛ اسلام و خانواده در جامعه پیشرفته؛ صلح، پیوند پاینده اسلام و مسحیت؛ فرق اسلامی؛ شیعه و دیگر فرق اسلامی؛ شیعه و تشیع؛ محمد، پیامبر بت شکن؛ موعود و میعاد؛ عبادت و عبودیت؛ اخلاق پیروزی؛ شأن امت و سرنوشت آن؛ زکات فطر؛ پس از عید؛ روزه تمرین جهاد و موجبات پیروزی نمونه ای از عناوین گفتارها و مقالاتی است که در این کتاب آمده است .
پایان پیام/ ص

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.