حجت‌الاسلام قرائتی: استفاده‌ها از قرآن سطحی است

0

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، حجت الاسلام محسن قرائتی در آئین اختتامیه هفتمین همایش کشوری قرآن، عترت و سلامت در اراک، با بیان اینکه بسیاری از مشکلات از نداشتن جرات و جسارت ناشی می‌شود، اظهار کرد: جمهوری اسلامی باید پویا بوده و هدفمند حرکت کند تا به دام گرگ‌ها و دشمنان بین المللی نیفتد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور به وجود یک میلیون مهندس در کشور اشاره و اضافه کرد: در نظام مهندسی ۶۰۰ هزار مهندس عضو هستند و تقریبا یک سوم پول مملکت صرف ساخت و ساز می‌‍شود اما در راستای این ساخت و سازها به قرآن توجهی نشده این در حالی است که در رابطه با ساخت و ساز نیز در قرآن آیاتی آمده که قابل تامل است.

وی با بیان اینکه دست ما از اسلام خالی است و به درستی از آموزه های آن بهره نمی بریم به آیه “والتین و الزیتون” اشاره کرد و گفت: در قرآن یک بار نام انجیر و شش بار کلمه زیتون تکرار شده و ژاپنی ها در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که خوردن یک انجیر بهمراه ۶ زیتون آثار فراوانی دارد.

قرائتی اضافه کرد: توجه به قرآن و تفسیر قرآن باید در دستور کار همه قرار گیرد . با سالی یکبار مطالعه قرآن نمی‌توان به اهداف مدنظر رسید بلکه نیاز است روزانه و مرتب این مطالعه و تفسیر انجام شود.

وی اضافه کرد: هنوز با جدیت از آموزه های قرآن استفاده نمی کنیم. استفاده‌ها از قرآن سطحی است و به معنای واقعی اسلام نرسیده‌ایم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: در این جلسات باید با مدیریت صحیح از وجود دانشجویان و جوانان بیشتر استفاده کرد تا بهره لازم و کافی را ببرند و این جلسات آثار خود را به خوبی نشان داده و تاثیرگذار باشد تا به نتایج عملی دست پیدا کنیم. این چنین اجلاس ها باید بارور شده و آثار و برکات خوبی را به همراه داشته باشند.

قرائتی با اشاره به در پیش بودن ماه رمضان افزود: با توجه به اینکه ۳ ماه تا فرارسیدن ماه مبارک رمضان فرصت باقی است، در نتیجه نیازمند یک کار ویژه برای تفسیر قرآن هستیم که می‌طلبد در این راستا جلسات قرائت محلی و خودجوش توسط خود افراد برگزار و قرآن احیا شود و در این خصوص ما نیز از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

براساس این گزارش، هفتمین همایش کشوری قرآن، عترت و سلامت به مدت دو روز از ۱۰ بهمن با حضور مسوولان کشوری و استانی در اراک برگزار شد.

برگزاری نشست‌های تخصصی همچون مبانی سلامت در گام دوم انقلاب از منظر قرآن و عترت، اهمیت رشد جمعیت در استقلال کشور، نقش جامعه پزشکی در محرومیت‌زدایی، پژوهش‌های قرآن و عترت در حوزه سلامت، شاخصه‌های بیمارستان اسلامی از جمله برنامه‌های جانبی هفتمین همایش کشوری قرآن، عترت بوده است.

در پایان این همایش از فعالان قرآنی و برگزارکنندگان این همایش سراسری نیز تجلیل شد.

انتهای پیام / ص

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.