ماموستایان مرزبانان ادیان و اعتقادات مردم هستند

0

به گزارش ردنا (ادیان‌نیوز)، یحیی نظری پیش از ظهر امروز در همایش امامان جمعه و جماعت، هیات امنا و خدام مساجد شهرستان سنندج که در مجتمع فرهنگی نور این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: اداره اوقاف و امور خیریه در راستای فقرزدایی همواره گام برداشته‌اند که اقدامات آنها در این راستا ارزشمند است.

وی برپایی موکب اربعین توسط اوقاف و پذیرایی از زائران اربعین را نیز اقدامی موثر و قابل تحسین خواند و گفت: اوقاف و امور خیریه در راستای پذیرایی از زائران اربعین تمام توان خود را بکار گرفتند.

وی با اشاره به دو مولفه مهم اسلامخواهی و دموکراسی در شکل‌گیری این انقلاب افزود: اگر مردم و رهبری نبودند انقلاب پیروزی نمی‌رسید و امروز نیز در برهه‌ای به سر می‌بریم که استقلال طلبی مردم ایران موجب شده تا فشارهای اقتصادی و تحریم‌های زیادی را تحمل کنیم.

معاون سیاسی فرماندار سنندج اعلام کرد: انقلاب ثابت کرده با برگزاری انتخابات متعدد مردم را در سرنوشت خود دخیل می‌داند و از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بیش از ۴۰ انتخابات در کشور با مشارکت مردم برگزار شده است.

نظری عنوان کرد: مردم در طول ۴۰ سال ثابت کرده‌اند نظام و انقلاب را دوست دارند و با حضور گسترده‌شان می‌توانند دشمن را از کشور بیرون کنند.

وی با اشاره به اینکه امسال اتفاقاتی از جمله شهادت سردار دلها و سقوط هواپیما رخ داد و ممکن است در اذهان مردم تاثیرات منفی برجای بگذارد، افزود: در این برهه زمانی نیاز است مردم در دوم اسفندماه در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کنند و بار دیگر حماسه‌آفرین این مرز و بوم باشند.

وی با اشاره به اینکه ماموستایان همواره مرزبانان ادیان و اعتقادات ما هستند و امیدواریم مردم را برای حضور در انتخابات تشویق کنند، اضافه کرد: امامان جمعه و جماعت باید مردم را از طریق تریبون در اختیار خود، به شرکت در انتخابات دعوت کنند تا شاهد انتخابات مناسب و در خور شان مردم باشیم.

معاون سیاسی فرمانداری سنندج افزود: از مجموع ۹۶ نفری که برای انتخابات در شهرستان سنندج ثبت نام کردند ۳۹ نفر تایید شدند و پا به عرصه‌ی رقابت انتخابات گذاشته‌اند.

ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج

سنت وقف رشد شاخص‌های فرهنگی و مذهبی جامعه را به‌دنبال دارد

امام جمعه سنندج نیز در این مراسم گفت: اجرای سنت حسنه وقف در جامعه رشد شاخص‌های فرهنگی و مذهبی را به‌دنبال دارد و آثار و برکات آن در جامعه ماندگار است.

ماموستا فایق رستمی اظهار کرد: در طول تاریخ علما، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بودند چون در سنگر ارشاد و هدایت بشریت کار می‌کردند.

وی با اشاره به وقف و کار خیر به عنوان سرمایه مردم کردستان افزود: سعادت بشریت جز ایثار برای دیگران میسر نمی‌شود و فداکاری مردم ایران به ویژه کردستان که ایثار می‌کنند و از مال خود می‌گذرند، همگی مایه افتخار است.

وی خاطر نشان کرد: فایده و حکمت در وقف باید برای مردم تشریح شود تا مردم به ارزش آن پی ببرند که یکی از فواید آن ایجاد زمینه تقرب با خداوند و قرار دادن سرمایه در راه خدا است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: ایجاد رغبت و تمایل داشتن خداوند و دوست داشتن او با اطاعت از فرامین او و ایجاد صدقه جاریه برای فرد از دیگر فواید وقف به شمار می‌رود.

ماموستا رستمی بیان کرد: زمانیکه انسان فوت می‌کند صدقه جاریه و دعای فرزند صالح، برای او ماندگار خواهد بود.

وی گفت: مشارکت در انتخابات و حضور در پای صندوق رای یک وظیفه شرعی است که باید همه ما در این انتخابات شرکت کنیم.

پایان پیام/م

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.