مسئول انجمن زرتشتیان یزد؛ راهکار اقلیت زرتشتیان یزد برای ترغیب در خانه ماندن مردم

0

مسئول انجمن زرتشیان یزد و عضو شورای شهر یزد از ترغیب جامعه تحت پوشش این انجمن با انجام تهیه و خرید مایجتاج مورد نیاز آنها توسط انجمن خبر داد و پیشنهاد کرد که سازمان‌های مردمی و گروه‌ها و نهادها نیز جوامع تحت پوشش خود را برای ماندن در خانه حمایت کنند.

به گزارش ردنا (ادیان‌نیوز)، «سپنتا نیکنام» با اشاره به این که انجمن‌ها و سازمان‌ها و گروه‌های مردم نهاد می‌توانند برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس به بیماران قرنطینه و افراد ناتوان‌ مانند سالمندان کمک کنند، در این باره تصریح کرد: این و گروه‌ها و نهادها می‌توانند با اقداماتی مانند انجام خریدها و تهیه اقلام مورد نیاز، جامعه تحت پوشش خود را برای ماندن در خانه حمایت کنند.

وی به عنوان نمونه از اقدام به خرید اقلام و مایحتاج زرتشتیان یزد توسط انجمن این اقلیت خبر داد و گفت: از آنجایی که بعضاً تعدای از افراد جامعه زرتشتیان استان درگیر این ویروس هستند و برخی از از افراد سالمند و خانواده‌های بیماران مشکوک یا دارای هر گونه معذوریت، خود را قرنطینه خانگی کرده‌ و در خانه مانده‌اند، برای کمک به آن‌ها خریدهایشان توسط انجمن انجام می‌شود.

مسئول انجمن زرتشتیان یزد افزود: این افراد در ساعات مشخصی در روز لیستی از خریدهای خود را به افراد انجمن داده و هزینه آن را پرداخت می‌کنند اما هزینه ایاب و ذهاب و سایر هزینه‌ها از سوی انجمن پرداخت می‌شود تا با این اقدام، نه تنها سلامت این افراد بلکه جامعه حفظ شود.

نیکنام در ادامه با اشاره به سبزه‌های نوروزی به عنوان یکی از عوامل ناقل بیماری کرونا، تصریح کرد: به منظور  جلوگیری از شیوع بیماری و از هر گونه تجمع با فعالیت غرفه‌های ماهی و سبزه فروشی برای نوروز ممانعت شده است چرا که محیط مرطوب سبزه و در دسترس عموم بودن آن، فضای مستعدی برای رشد و انتقال ویروس فراهم می‌کند.

عضو شورای شهر یزد با بیان این که در عین حال سبزه بخش مهمی از سفره هفت سین و حال و هوای نوروز به شمار می‌رود، در پایان گفت: نمی‌توان سبزه را از نوروز حذف کرد لذا با رجوع به سنت‌های ایران باستان که البته همچنان نیز بین زرتشتیان باقی است، از امروز که البته در تقویم زرتشتیان از آن به عنوان «اشتاد ایزد» یاد می‌شود، به مردم پیشنهاد کاشت سبزه را در خانه‌هایشان دادیم.

منبع: ایسنا یزد

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.