تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

هر آنچه درباره روکش درب ضد سرقت باید بدانید!

رپورتاژ خبر/

درب های ضد سرقت از چندین لایه مختلف تشکیل شده اند و روکش درب های ضد سرقت درواقع روکشی است که بر روی لایه ام دی اف این درب ها وکیوم می شود و در نهایت ظاهر درب را تعیین می کند.

درب های ضد سرقت از چندین لایه مختلف تشکیل شده اند و روکش درب های ضد سرقت درواقع روکشی است که بر روی لایه ام دی اف این درب ها وکیوم می شود و در نهایت ظاهر درب را تعیین می کند.

روکش درب ضد سرقت چیست و انواع آن کدامند؟

روکش درب ضد سرقت عنصر اصلی طراحی انواع این درب ها می باشد و نقش مهمی در زیبایی و جلوه آنها دارد و دارای تنوع بالایی از مدل، رنگ و طراحی است. تولیدکنندگان کشورمان اغلب از روکش های گردو امریکایی و بلوط امریکایی برای ساخت روکش درب ضد سرقت استفاده می کنند. زیرا چوب های گردو و بلوط طرح و نقش بسیار زیبایی دارند و حتی نیازی به استفاده از رنگ های متنوع با شاپان ندارند، بلکه با یک رنگ ساده نیز می توان روکش هایی با نقش و طرح بسیار زیبا تولید کرد. علاوه بر این، استفاده از روکش چوب ملچ و راش نیز در ایران رواج دارد.

درب های ضد سرقت روکش های متنوعی دارند که مهمترین آنها به شرح زیر هستند:

روکش برجسته لوکس: این نوع روکش ها که بهترین نوع روکش موجود در بازار هستند و نسبت به سایر انواع روکش درب های ضد سرقت قیمت بالاتری دارند، از چوب راش یا گردو ساخته شده اند. در انواع درب سرقت ترک روکش های داخلی را از نوع برجسته و روکش های خارجی (به سمت داخل ساختمان) را از نوع CNC انتخاب می کنند.

روکش برجسته اکونومی: این نوع روکش ها، نسبت به روکش های برجسته لوکس قیمت مناسب تری دارند. اما کیفیت روکش های برجسته لوکس بیشتر است. این نوع روکش ها که از جنس ام دی اف با ضخامت ۸ میلیمتر هستند نیز از چوب راش یا گردو ساخته شده اند.

روکش CNC: این نوع روکش ها نیز از چوب راش یا گردو ساخته شده اند.

روکش PVC: این نوع روکش در مقایسه با سایر انواع روکش در ضد سرقت دوام و طول عمر بیشتری دارد. رنگ این نوع روکش به مرور زمان هیچ تفاوتی نخواهد کرد و نیاز به مراقبت خاصی ندارد.

روکش ملامینه: در این نوع روکش یک ورق نازک ملامینه بر روی این ام دی اف پرس شده است. سپس داخل شیارها با یک رنگ شاپن پوشیده شده است.

 انواع روکش درب ضد سرقت موجود در بازار ایران

در بازار ایران انواع درب ضد سرقت روکش های مختلفی دارند که مهمترین آنها شامل انواع زیر می باشد.

– روکش لمینت

– روکش گردوی طبیعی

– روکش راش طبیعی

– روکش های گلاس

– روکش پرینت

– روکش هات پرس

در پایان لازم است بدانید، یکی از ویژگی های بسیار خوب درب های ضد سرقت امکان تهیه این درب ها بر اساس سلیقه شخصی و به طور سفارشی است. در زمان خرید درب ضد سرقت می توانید علاوه بر انتخاب نوع قفل، یا انتخاب طراحی دلخواهتان، نوع روکش درب را نیز تعیین کنید و سفارش دهید.

برای آشنایی بهتر و بیشتر با انواع درب ضد سرقت و هر آنچه درباره این درب ها لازم است بدانید به سایت مومن در مراجعه کنید.

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

1 نظر
  1. behnam می گوید

    با سلام مقاله شما در زمینه درب ضد سرقت بسیار زیبا و کاربردی هست لطفا کاربران عزیز سایت ما مقالات مفید درباره درب ضد سرقت دارد خوشحال میشم ببینید
    rasandarb.ir

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه