تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

باید به همت، غیرت و شجاعت مردم وفادار به اسلام کشور بوسنی درود فرستاد

پیاده بر سر مزار شهدای بوسنی همراه با برادر عزیزم سید عبدالفتاح نواب، دکتر مصطفی سریج، حجت الاسلام و المسلمین شیخ بهایی و هیئت همراه…

بوسنی با اینکه کشور کوچکی است و جمعیت مسلمان کمی دارد، اما توانست با فدا کردن یک دهم از جمعیت خودش اسلام را در آنجا زنده نگه دارد و باید به همت، غیرت و شجاعت مردم کم اطلاع از اسلام، ولی وفادار به اسلام آنجا درود فرستاد.

از سال۱۳۷۱ که درگیری ها شروع شد، رفت و آمد ماهم به آنجا شروع شد.

ما به عنوان هیئت هایی می رفتیم، هم برای کمک رسانی و امداد و ابلاغ پیام انقلاب اسلامی و هم سلاح برای مسلمانان بوسنی می‌بردیم، و هم به یک تحولی کمک می کردیم، مثلا ارتشی هایی که تا چند وقت قبل مشروب میخوردند ما برایشان در همان سالن‌ها درس اعتقادات می گفتیم و به آنها می آموختیم که امروز باید برای اعتقاداتتان دفاع کنید و بجنگید.

بعد از اینکه اخوی ما (شهید محمدحسین نواب) آنجا شهید شدند و برادرخانممان آنجا ساکن شدند، ارتباط تا به امروز همچنان ادامه دارد.

اینجا فقط به عنوان قبرستان دسته جمعی شهدای بوسنی مشهور شده است، ولی این مزارهای دسته جمعی در گوشه و کنار بوسنی بسیار دیده می شود.

این‌ها ننگی برای بشریت و برای اروپای متمدن به حساب می آید.

مثلا یکبار هلندی ها اینها را در یک پناهگاه جمع کردند که راحت تر بتوانند بمباران و نابود کنند و قتل عام عظیمی راه انداختند.

سید ابوالحسن نواب

منبع صفحه اینستاگرامی حجت الاسلام سید ابوالحسن نواب
به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه