تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب: فقدان رضا بابایی سترگ و سهمگین است

حجت‌الاسلام سید ابوالحسن نواب، رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب قم در پیامی درگذشت مرحوم رضا بابایی، نویسنده و پژوهشگر سرشناس حوزه دین و ادبیات را تسلیت گفت.

به گزارش ردنا (ادیان‌نیوز)؛ در پی درگذشت استاد رضا بابایی، حجت‌الاسلام سید ابوالحسن نواب، رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب قم در پیامی درگذشت مرحوم رضا بابایی، نویسنده و پژوهشگر سرشناس حوزه دین و ادبیات را تسلیت گفت.

گفتنی است رضا بابایی ماه‌ها درگیر بیماری بود و چندی پیش، رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب و جمعی از استادان دانشگاه، ضمن عیادت از وی، از خدمات علمی آن مرحوم در حوزه قلم و نویسندگی تجلیل کردند.

پیام تسلیت حجت‌الاسلام سید ابوالحسن نواب به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«ن والقلم وما یسطرون»

درگذشت اسف‌انگیز صاحب‌قلمی شعف‌انگیز جز تسلا خواستن از حضرت پروردگار، راه و راه‌کار دیگری را برنمی‌تابد.

مرحوم رضا بابایی که خودش عنوان فرزند قلم را بر دیگر عنوان‌ها ترجیح می‌داد، پس از دوره‌ای بیماری و تاب‌آوری، با نام خوش و یاد نیک از میان ما رفت. خوشحالیم که به همت برخی خیرخواهانِ فرهنگ‌پرور، نکوداشتِ او در حضور خود او برگزار شد و در یک همایش کاملاً مردمی و فرهنگی و البته با حضور برخی مقامات رسمیِ فرهنگ‌دوست، از ایشان تجلیل و آخرین سخنانش شنیده شد.

فقدِ چنین دانشی‌مردی حتماً سترگ و سهمگین است، اما یاد او با یادداشت‌های او و با همه خدمات و برکات فرهنگی‌اش باقی خواهد ماند.

دانشگاه ادیان و مذاهب که مفتخر به همکاری ایشان و نیز ناشر یکی از پرفروش‌ترین آثار ایشان بود، درگذشت ایشان را به خانواده داغ‌دیده و دیگر بازماندگان ایشان و نیز همه آشنایان و علاقه‌مندان علم و قلم، تسلیت گفته، برای ایشان غفران و رضوان الهی را آرزو می‌نماید.

سید ابوالحسن نواب
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.