تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

راه اندازی طرح همیاری برای مقابله با ویروس کرونا توسط یک جمعیت اسلامی در اسپانیا

یک جمعیت اسلامی در بخش خودمختار اکسترمادورا در اسپانیا، طرح همیاری برای مقابله با ویروس کرونا(کووید ۱۹) را به راه انداخت؛ این مسئله ستایش دیده بان مبارزه با افراط گرایی الازهر را دربرداشت.

به گزارش ردنا (ادیان‌نیوز)؛ جمعیت اسلامی منطقه « ناوالمرال د لا ماتا» در بخش خودمختار «اکسترمادورا» واقع در اسپانیا، طرح همیاری برای مقابله با ویروس کرونا(کووید ۱۹) را به راه انداخت.

این جمعیت اعلام کرد: بیش از ۱۰ هزار یورو برای خرید دستکش، عینک و ماسک پزشکی جمع آوری کرد و آنها را در مناطق نیازمند توزیع کرد.

جمعیت اسلامی در «ناوالمرال د لا ماتا» قصد دارد که این مبلغ را به ۱۵ هزار یورو افزایش دهد.

در این طرح شمار زیادی از خانواده های مسلمان که داخل این محدوده زندگی می کنند، شرکت کردند. این طرح بر مفهوم شهروندی و همبستگی اجتماعی بدون درنظرگرفتن نژاد، مذهب و رنگ تاکید دارد.

در همین راستا، دیده بان مبارزه با افراط گرایی الازهر، این طرح انسان دوستانه جمعیت اسلامی اسپانیا را ستود و اعلام کرد: آموزه های اسلام بر همیاری و همبستگی انسانی در زمان های بحرانی بدون درنظرگرفتن مذهب، رنگ و نژاد دستور داده است.

پیش از این، کمیسیون اسلامی در اسپانیا در بیانیه ای اعلام کرده بود: خبرهای منتشرشده مبنی بر سوزاندن مرده های مسلمانان در اسپانیا شایعه است و مسلمانان اجازه دارند که مرده های خود را براساس شریعت اسلامی دفن کنند.

وزارت بهداشت اسپانیا امروز (شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹) اعلام کرد: تاکنون ۱۲۴ هزار و ۷۳۶ مورد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده اند. همچنین تعداد فوت شدگان در نتیجه این بیماری به ۱۱ هزار و ۷۴۴ نفر رسیده است.

منبع شبستان
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.