تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

روزنامه اسپانیایی: توصیه های حضرت محمد(ص) برای مبارزه با کرونا حیرت آور است

سایت اینترنتی روزنامه «ABC» اسپانیا در گزارشی نوشت: توصیه های پیامبر اکرم(ص) برای مقابله با بیماری های واگیردار حیرت آور است.

به گزارش ردنا (ادیان‌نیوز)؛ این سایت در گزارشی با اشاره به این موضوع نوشت: توصیه های ایشان با تدابیری که امروزه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونای جدید توصیه می شود، کاملا تطابق دارد.

در این گزارش که بازتاب بسیار وسیعی در شبکه های مجازی بویژه بین مسلمانان داشته، «خوزه مانوئل نوز» نویسنده اسپانیایی نوشته است: حیرت آور است که حضرت محمد(ص) که بیش از ۱۳۰۰ سال پیش زندگی می کردند و هیچ آموزشی هم ندیده بودند، کارهای بایسته در زمان شیوع همه گیری را قدم به قدم می دانستند.

نوز در مطلب خود به گزارش وبسایت مجله نیوزویک آمریکا که دو هفته پیش در این باره منتشر شده بود هم اشاره کرد و افزود: پیامبر(ص) فرموده اند که «اگر شنیدید در سرزمینی بیماری وبا شیوع یافته، وارد آن نشوید و اگر در سرزمین محل سکونت شما هم شیوع یافت، از آن خارج نشوید».

نویسنده در مطلب خود به برخی از احادیث پیامبر(ص) که در مقاله دو هفته پیش مجله نیوزویک هم آمده بود، اشاره کرده و آورده است: پیامبر اکرم(ص) ارزش تعادل میان عقل و ایمان و توجه به دلایل بیماری ها در کنار نماز و دعا را می دانستند.

گفتنی است مجله نیوزویک آمریکا دو هفته پیش در مقاله‌ای به تعالیم پیامبر اسلام (ص) در خصوص نظافت و نوع واکنش‌ در قبال بیماری‌های واگیردار پرداخته بود.

«کریچ کانسیدین» در آن مقاله نوشته بود که چه کسی برای اولین بار به رعایت بهداشت و لزوم رعایت قرنطینه برای جلوگیری از شیوع بیماری واگیر دار توصیه کرد؟ و سپس در پاسخ نوشته بود او کسی نبود جز «پیامبر اسلام محمد در ۱۴۰۰ سال پیش.»

منبع شفقنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.