خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

کرونا و کشیش‌هایی که همچنان تجمعات مذهبی برگزار می‌کنند

«یکشنبه نخل» یا عید شعانین، به یکشنبه قبل از عید پاک گفته می‌شود که حضرت عیسی وارد بیت‌المقدس شد. مسیحیان این روز را به عنوان آغاز جشن‌های عید پاک جشن می‌گیرند.

به گزارش سرویس ترجمه ردنا (ادیان نیوز)؛ به رغم شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده، کشیش‌ها و مقامات مذهبی چندین ایالت آمریکا همچنان اصرار دارند تجمعات و مراسم‌های دعا برگزار شود.

در تازه‌ترین مورد بر اساس گزارش سی‌ان‌ان، برخلاف اعلام دولت فدرال آمریکا، کشیش‌ها مراسم «یکشنبه نخل» را برگزار می‌کنند. یک کشیش از ایالت لوئیزیانا که هفته پیش نیز در کلیسا مراسم مذهبی برگزار کرده بود، می‌گوید «ما حق خود برای عبادت آزادانه را از دولت نمی‌گیریم. ما از خدا اطاعت می‌کنیم نه از انسان».

هفته پیش در مراسم دعای این کشیش بیش از ۱۲۰۰ نفر حضور داشتند. برخی از شرکت‌کنندگان ۱۶۰ کیلومتر را رانندگی کرده بودند تا به این مراسم برسند. این کشیش با نام «تونی اسپل» معتقد است انگیزه‌های سیاسی پشت شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

کلیساهای ایالت تگزاس نیز اعلام کرده‌اند مراسم «یکشنبه نخل» را برگزار خواهند کرد. یک کشیش در ایالت بالتیمور تصریح می‌کند دولت باید تجمعات مذهبی را جزو فعالیت‌های ضروری بداند تا مردم آزادانه به عبادت بپردازند.

«یکشنبه نخل» یا عید شعانین، به یکشنبه قبل از عید پاک گفته می‌شود که حضرت عیسی وارد بیت‌المقدس شد. مسیحیان این روز را به عنوان آغاز جشن‌های عید پاک جشن می‌گیرند.

منبع CNN
ردنا (ادیان‌نیوز) در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

- Advertisement -

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.