تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

 پخش اذان یک مسجد در برلین ممنوع شد

 پخش اذان یک مسجد در برلین به علت نقض قوانین مربوط به پیشگیری از ویروس کرونا ممنوع شد

به گزارش ردنا (ادیان نیوز) هفته گذشته بر اساس هماهنگی که بین یک مسجد و کلیسا در برلین صورت گرفته بود، قرار شد به نشانه همبستگی روز جمعه با به صدا درآمدن صدای ناقوس کلیسا، صدای اذان یک مسجد نیز پخش شود.

اما این اقدام باعث بی نظمی و حضور پلیس در آن منطقه شد. مسجد دارالسلام که از سوی دادگاه قانون اساسی به علت ارتباط با گروه های افراطی تحت نظر می باشد، از قبل در شبکه های اجتماعی این اقدام را اطلاع رسانی کرده بود.

هنگام پخش اذان علیرغم حضور پلیس، حدود ۳۰۰ نفر بدون توجه به قوانین و حفظ فاصله اجتماعی و هشدارهای پلیس جلوی مسجد تجمع کردند و مشغول فیلمبرداری شدند و فریاد “تکبیر” و “الله اکبر” سر دادند.

قرار بود از روز سوم آوریل صدای اذان از مسجد پخش شود، اما مقامات منطقه نوی-کُلن امروز اعلام کردند که این اقدام باید متوقف شود.

منطقه نوی-کُلن با بیش از ۳۳۰ هزار نفر جمعیت که حدود یک چهارم از آنها را خارجی ها تشکیل می دهند، یکی از مناطق پر جمعیت برلین به شمار می آید.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.