تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

تنش‌های مذهبی بر سر سوزاندن اجساد مبتلایان به کرونا در سریلانکا

سریلانکا تصمیم گرفته است که اجساد همه کسانی که از اثر ویروس جدید کرونا جان باخته اند، سوزانده شوند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)؛ با وجود اعتراض اقلیت مسلمانان در سریلانکا، حکومت این کشور بودایی دستور داده است تا اجساد همه کسانی که از بیماری کووید ۱۹ ناشی از ویروس جان می بازند، سوزانده شود. این در حالیست که سوزاندن میت در اسلام جایز نیست.

رسانه های سریلانکا از قول پاویترا وانیاراکچی وزیر بهداشت این کشور گفته اند که حکم سوزاندن اجساد برای کسانی که گمان میرود عامل مرگ شان بیماری کووید ۱۹ بوده است نیز صادق است.

بیراج پاتنایک، رئیس اداره آسیای جنوبی سازمان عفو بین الملل چند روز پیش گفت: «مقامات در چنین زمان دشوار باید جماعت های مذهبی را به هم نزدیک سازند، نه اینکه شکاف میان آنها را عمیق تر سازند.»

تصمیم سریلانکا مبنی بر سوزاندن اجساد در حالی است که سازمان جهانی بهداشت نیز به خاکسپاری مردگان را منع نکرده است.

ناظران سیاسی می گویند که تنش ها میان بودایی مذهبان و مسلمانان در سریلانکا چند روز پیش از اولین سالروز حملات انتحاری اسلامگرایان به هتل های مجلل و کلیسا های کاتولیک ها در کولمبو پایتخت این کشور افزایش یافته است. در این حملات در ۲۱ اپریل ۲۰۱۹ بیشتر از ۲۵۰ تن جان باختند.

منبع آوا پرس
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.