تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

برگزاری جشن ارتدوکس‌های جهان در قرنطینه خانگی بدون حضور در کلیساها

میلیون‌ها مسیحی ارتدوکس‌ در جهان و خاورمیانه عید فصح را به دلیل انتشار کرونا در قرنطینه خانگی و بدون حضور در کلیساها جشن گرفتند. 

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، در شرایطی که انتشار ویروس کرونا جان ۱۶۰ هزار نفر را در جهان گرفته است، میلیون‌ها مسیحی ارتدوکس‌، عید فصح را در منازل خود گرامی داشته‌اند.

مراسم «آتش مقدس: Holy Fire» (از سنت‌های مسیحیت) نیز شب گذشته، ۳۰ فروردین‌ماه، در کلیسای «قیامت» بیت المقدس در حالی برگزار شد که این کلیسا از ماه گذشته به روی مسیحیان بسته شده است و فقط تعدادی از کشیش‌ها اجازه ورود به آن را دارند.

«یوحنا دهم یازجی» اسقف کلیسای ارتدوکس رومی انطاکیه در پیامی به مناسبت عید فصح اظهار کرد: ما امروز برای کسانی که به دلیل بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند و برای کسانی که به این بیماری مبتلا هستند و کسانی که برای بهبودی آنها شب‌ها را بیدار می‌مانند و شب و روز با این ویروس مبارزه می‌کنند،دعا می‌کنیم و شفای بیماران را می‌خواهیم.

عید فصح در سوریه، لبنان و مصر نیز در کلیساهای خالی و بدون حضور مردمی برگزار شد.

جشن ارتدوکس‌های جهان در قرنطینه خانگی بدون حضور در کلیسا

منبع روسیا الیوم ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.