تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

توزیع ۵۰۰ هزار وعده غذای حلال در نیویورک

شهردار نیویورک اعلام کرد به مناسبت ماه رمضان، ۵۰۰ هزار وعده غذای حلال در این شهر توزیع می‌شود.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)؛ بیل دی بلاسیو، شهردار نیویورک در نشستی خبری اعلام کرد: یکی از مهمترین پیام‌‌های ماه رمضان، غذا دادن به نیازمندان است.

وی افزود: بخش مهمی از آداب ماه رمضان این است که نیازمندان را به یاد داشته باشیم و این امر اکنون بیش از گذشته دشوار است.

دی بلاسیو اظهار کرد: ۲۲ درصد از جمعیت مسلمان آمریکا در نیویورک زندگی می‌کنند و شیوع کرونا در این شهر آن‌‌ها را در انجام آداب این ماه با دشواری روبه‌رو کرده است. معمولاً در این ماه مساجد غذا توزیع می‌کنند، اما امسال با تعطیلی مساجد، نیازمندان این شهر به کمک بیشتری نیاز دارند.

وی تصریح کرد: شهرداری نیویورک قصد دارد که در ۳۲ نقطه از ۵ محله مسلمان‌‌نشین غذای حلال رایگان توزیع کند و بیش از ۴۰۰ هزار وعده غذا در ۴۳۵ مدرسه توزیع می‌شود. علاوه بر این، ۱۰۰ هزار وعده دیگر نیز از طریق آشپزخانه‌‌ها و مراکز اسلامی توزیع خواهد شد.

دی بلاسیو با تخمین اینکه ممکن است حدود دو میلیون نفر بر اثر شیوع کرونا در نیویورک در تهیه غذا با مشکل روبه‌رو شوند، گفت: شهرداری قصد دارد در یک ماه آینده ۲۵ میلیون غذای رایگان بین نیازمندان نیویورک توزیع کند.

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.