تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

منظره‌ی غیر معمول قبله‌گاه مسلمانان جهان در دوره‌ی کرونا

تصاویری هوایی که از «مسجدالحرام» در مکه در اولین روز ماه مبارک رمضان منتشر شده، نشان می‌دهد قبله‌ی مسلمانان جهان در عربستان سعودی، در شرایط شیوع نوع جدید ویروس کرونا در جهان کاملاً خالی و ساکت است

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)؛ به تازگی اعلام شده بود اماکن مقدس مسلمان در شهر‌های مکه و مدینه در ماه رمضان در رابطه با وضعیت فعلی بسته خواهند بود.

وزارت بهداشت عربستان سعودی اعلام کرد تعداد کل افراد مبتلابه کرونا به‌ بیش از ۱۵ هزار نفر رسیده است.

از ابتدای همه‌گیری کرونا در این کشور ۱۲۱ مورد مرگ و میر ثبت شده است و ۲۰۴۱ نفر از مبتلایان بهبود یافته‌اند.

تا به حال ۱۹۵ هزار و ۹۲۰ نفردر جهان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا‌ویروس جان خود را از دست داده، ۷۸۱ هزار و ۳۸۲ نفر نیز درمان شده و تعداد کل موارد ابتلا به ۲ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۹۸۶ نفر رسیده است.

سازمان جهانی بهداشت روز ۱۱ ماه مارس نوع جدید ویروس کرونا را بیماری همه‌گیر اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما دیرتر کارشناسان به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد‌کننده آن یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت چند ماه، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشور‌های دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشور‌ها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند.

مسجدالحرام یا مسجد اعظم، بزرگ‌ترین مسجد جهان اسلام و قبله‌گاه مسلمانان است. مسجدالحرام در شهر مکه در کشور عربستان سعودی قرار دارد. بنابر آموزه‌های اسلام هر انسان و موجود زنده‌ای که وارد آن شود ایمن است و نباید به او آسیب رسانده شود.

منبع اسپوتنیک
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.