تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

اعتراض به قرنطینه به کلیساهای روسیه کشیده شد/ نفرین مردم از سوی رهبر صومعه

سرگئی کشیش و رهبر صومعه زنان در منطقه اورال روسیه، طرفداران بستن کلیسا‌ها بخاطر شیوع کرونا در این کشور را نفرین کرد و از مردم خواست با شکستن قرنطینه به خیابان‌ها بیایند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز) «لنتارو» که غربگرا ومخالف دولت روسیه محسوب می‌شود،  گزارش داد کشیش سرگئی رهبر صومعه زنان سردنواورالسک در سخنانی که در یوتیوب منتشر کرده گفت: علت اصلی بستن کلیسا‌ها بزدلی و ترس است.

وی پیشنهاد کرد کسانی که خواستار خانه نشینی و ارتباط با کلیسا و خدا از راه اینترنت هستند به منطقه بیرابیجان (پایتخت منطقه خودمختار یهودیان در خاور روسیه) یا جزایر مارتینیک یا اسپینالونگ این کشور مهاجرت کنند.

به گفته کشیش سرگئی، چنین تصمیمی به پایان شیوع کرونا که (از نظر او) وجود واقعی ندارد کمک می‌کند.

این کشیش کلیسای ارتدوکس روسیه تلویحا مردم را شورش تشویق کرد و گفت: مردم نباید از پلیس وحشت داشته باشند و باید به خیابان‌ها بیایند چرا که حرکت آزادانه در خیابان‌ها حق آنان است.

این کشیش تندرو روس همچنین مدعی شد که تنها کلیسا است که میتواند مردم را از کرونا حفظ کند.

«ولادیمیر دوخوویچ» کشیش کلیسای ارتدوکس روسیه در منطقه روگوژسک نیز گفته بود کرونا توطئه‌ای برای فراموش کردن خدا است.

گفتنی است از ماه مارس، به دستور پاتریارک کریل رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه، همه کلیسا‌های این کشور بسته شده و پیروان کلیسا از طریق شبکه اینترنتی مراسم‌های مذهبی کلیسا را تماشا می‌کنند.

شیوع کرونا با عید پاک دومین مراسم مذهبی بزرگ مسیحیان جهان همزمان شد و به همین دلیل برخلاف سال‌های قبل، روس‌ها اجازه حضور در کلیسا‌ها را پیدا نکردند و این مساله خشم مسیحیان متعصب را در پی داشت.

منبع خبرآنلاین
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.