تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

حال و هوای مسلمانان استرالیا در ماه رمضان در سایه کرونا

همزمان با شیوع بیماری کرونا در استرالیا، مساجد این کشور بسته شده و مردم فرصت کمتری برای حضور در نمازهای جماعت و دیگر گردهمایی‌های این ماه دارند اما این اتفاق می‌تواند برای اعضای خانواده‌ها فرصتی مغتنم به منظور صمیمیت و برخورداری بیشتر از معنویت این ماه باشد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، مسجد لاکمبا در غرب سیدنی معمولا در مناسبت‌های مختلف از جمله نمازها، جشن‌ها و گردهم‌آیی‌ها مملو جمعیت است. اما اکنون صحن این مسجد خالی است.

در پی شیوع بیماری کرونا و با ممنوعیت تجمعات، مساجد در سراسر این کشور بسته شدند و مسلمانان آداب ماه رمضان را در خانه به‌جا می‌آورند. اما این بدان معنا نیست که آنها عبادت نمی‌کنند و یا با دیگر اعضای جامعه ارتباط ندارند؛ مسلمانان این کشور سعی می‌کنند عدم امکان برگزاری مراسم در مساجد را با استفاده از برنامه‌های آنلاین جبران و ارتباط اعضای جامعه را با هم برقرار کنند.

برای بسیاری از مسلمانان ندیدن دوستان و خانواده طی ماه رمضان دشوار است اما رمضان همچنین زمانی برای تجدید قوای روحی و خویشتنداری هم هست. اکنون که بسیاری مجبورند بیشتر اوقات را تنها بمانند می توانند در آرامش عبادت کنند.

هر چند در رمضان امسال، ارتباطات نزدیک مردم با یکدیگر کمتر خواهد بود اما در عوض، معنویت آن می‌تواند با تأمل و عبادت در  آرامش فردی، عمیق‌تر شود.

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.