اعتراف با خودرو؛ راه حل کشیشان برای مؤمنان در ایام قرنطینه

از زمان آغاز کرونا در کشورهای غربی و بسته شدن اماکن مذهبی، مسیحیان باورمند دراین کشورها برای انجام آن دسته از مراسم و مناسکی که نیاز به حضور کشیش دارد دچار مشکل شده‌اند، اما در برخی نقاط کشیش‌ها برای اعتراف مؤمنان ایده جالبی یافته‌اند.

0

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، کشیش «داوید دو له‌تاپی» یکی از این روحانیون کاتولیک است که برای همشهریانش در شهر لیموژ فرانسه امکان اعتراف از درون خودرو را فراهم کرده است. او در پارکینگ روباز کلیسای سنت ژاندارک که موقتا تعطیل شده، زیر سایه‌بانی می‌نشیند، سپس افراد داوطلب برای اعتراف با خودرو به او نزدیک شده و با حفظ فاصله فیزیکی و بدون آن که از خودرو خارج شوند، مراسم اعتراف را به جا می‌آورند.

داوید دو له‌تاپی پارچه‌نوشته بزرگی را نیز روی کلیسا نصب کرده و روی آن نوشته است: اعتراف با خودرو.

با این حال این کشیش ۴۰ ساله فرانسوی نخستین کسی نیست که چنین راه حلی داده. پیش از او کشیشان در مکزیک، آمریکا، بریتانیا و لهستان نیز نظیر چنین روشی را برای شنیدن اعتراف مؤمنان آغاز کرده‌اند، گر چه در لهستان مردم در پارکینگ از خودرو خارج می‌شوند و با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی در نزدیکی کشیش، پیش او اعتراف می‌کنند.

پدر، «برایان ماهونی» کشیش کلیسای انجیلی سنت جان چلمزفورد واقع در ایالت ماساچوست آمریکا نیز در محوطه پارکینگ روی صندلی می‌نشیند و مؤمنان برای اعتراف نزد او با خودرو در برابرش صف می‌بندند. در ایالت ماساچوست به دلیل شیوع کرونا اجتماع بیش از ۱۰ نفر ممنوع است.

منبع یورونیوز
شاید دوست داشته باشید