تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

هشدار گوترش نسبت به آزار و اذیت مسلمانان به بهانه کرونا

دبیرکل سازمان ملل متحد، نسبت به حمله به مسلمانان و آزار و اذیت آن‌ها به بهانه شیوع اپیدمی کرونا هشدار داد و بر ضرورت مبارزه با نفرت و تعامل مردم با یکدیگر براساس عزت و کرامت تأکید کرد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، آنتونیو گوترش در پیامی ضبط‌ شده بر ضرورت مقابله با گفتمان نفرت ناشی از ویروس کرونا تأکید کرد و گفت: احساس دشمنی با خارجی‌ها در خیابان و فضای مجازی شدت یافته و مسلمانان در معرض حملات و آزار و اذیت ناشی از شیوع این اپیدمی قرار دارند.

وی از مردم جهان خواست که در هر مکانی که هستند با نفرت مقابله و با یکدیگر براساس کرامت و عزت تعامل کنند و فرصت را برای ترویج ارزش‌های همبستگی مغتنم شمارند.

دبیرکل سازمان ملل همچنین از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خواست که نسبت به انتشار محتویات تحریک‌کننده به نژادپرستی و نفرت علیه زنان و سایر مطالب آسیب‌زا برحذر باشند و مطابق با احکام و قوانین بین‌المللی حقوق بشر رفتار کنند.

براساس آخرین آمار پایگاه تخصصی «Worldometer» ویژه قربانیان ویروس کرونا، تعداد مبتلایان کل کرونا در جهان تا صبح امروز به سه میلیون و ۹۱۷ هزار و ۶۲۷ نفر رسیده که از این تعداد ۲۷۰ هزار و ۷۲۱ نفر فوت کرده و بیش از یک میلیون و ۳۴۴ هزار نفر بهبود یافته‌اند.

منبع آناتولی
به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه