تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

اعلام انزجار ادیان ابراهیمی از رژیم صهیونیستی با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها

دبیر مجمع فعالان فرق ادیان، اقوام و مذاهب بیان کرد؛

دبیر مجمع فعالان، فرق، ادیان، اقوام و مذاهب با بیان اینکه همبستگی ادیان، اقوام و مذاهب در مبارزه با رژیم جعلی صهیونیستی ستودنی است، گفت: امسال با توجه به شرایط حاکم بر جهان و وجود ویروس منحوس کرونا، اگرچه در بسیاری از مناطق راهپیمایی ممکن و میسر نیست، ولی پیروان ادیان ابراهیمی با روش‌های دیگری به دنبال اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی هستند.

0

به گزارش ردنا (ادیان‌نیوز)؛ حجت‌الاسلام والمسلمین علی گودرزی، دبیر مجمع فعالان، فرق، ادیان، اقوام و مذاهب (مفام) در نشست «قدس محور همبستگی و وحدت» که در سالن جلسات این مجمع برگزار شد، اظهار کرد: همبستگی ادیان، اقوام و مذاهب در مبارزه با رژیم جعلی صهیونیستی ستودنی است و در معدود مواردی این گونه همدل و یک‌صدا می‌توان این جمع را مشاهده کرد.

وی علت این همبستگی ملی و بین‌المللی را فطرت انسانی مخالفت با ظلم و مبارزه با ظالم دانست و افزود: حضرت امام(ره) کاری کرد که فطرت‌های خفته را بیدار و با تعیین زمانی نورانی، فطرت‌های بیدار شده را در مسیر مبارزه با استکبار جهانی و اعلان این انزجار قرار داد.

کارشناس ارشد مذاهب بیان کرد: شاید تعیین زمان آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و پذیرش آن هم از سوی ملت‌های آزاده این باشد که بعد از مهمانی خدا در شب‌های قدر دل‌ها آمادگی بهتری برای پذیرش حق پیدا می‌کنند و آزادی قدس و مبارزه با اشغالگران مطالبه هر فطرت و وجدان بیدار است.

دبیر مفام افزود: هرچه این وحدت و همبستگی گستره وسیع‌تری داشته باشد سرعت رفع ظلم و اشغالگری صهیونیست‌ها هم بیشتر خواهد شد. اگرچه وعده صادق ۲۵ سال آینده را از زبان امام‌المسلمین شنیده‌ایم، اما معتقدیم اگر همکاری، وحدت و همبستگی‌های ادیان و مذاهب و ملت‌ها بیشتر شود به همان میزان بر سرعت زوال رژیم صهیونیستی افزوده خواهد شد و این زوال اتفاق نمی‌افتد، مگر با مقاومت و عمل به آیه مبارکه «فَاستَقِم کَما أُمِرتَ».

دبیر کارگروه فرق و ادیان خاتم‌الاوصیاء (عج) در رابطه با مدل مقابله با رژیم صهیونیستی گفت: تجربه‌های زیادی در طول سال‌های متمادی داشته‌ایم، ولی امروز با قاطعیت تمام می‌توان گفت که راه آزادی قدس فقط و فقط قیام بر علیه ظلم و مبارزه با مستکبرین است و این آن چیزی بود که امام خمینی(ره) به عنوان راه‌حل آزادی قدس به ما نشان داد و جمله راهبردی ایشان بیانگر همین راه حل است که «اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود».

وی افزود: امروزه حتی یهودیان سراسر دنیا از اشغالگری و ظلمی که به نام دین یهود انجام می‌شود، منزجر و هرساله در مراسم بزرگداشت روز قدس شرکت می‌کنند. امسال با توجه به شرایط حاکم بر جهان و وجود ویروس منحوس کرونا، اگرچه در بسیاری از مناطق راهپیمایی ممکن و میسر نیست، ولی پیروان ادیان ابراهیمی با روش‌های دیگری به دنبال این اعلام انزجار هستند و نمونه‌هایی کوچک از این فریاد‌ها را در رسانه‌ها شاهد هستیم.

حجت‌الاسلام گودرزی تأکید کرد: ما پیروان ادیان، اقوام و مذاهب همان شعار امام و رهبرمان را شعار خود می‌دانیم که فرمود: «فلسطین، فلسطین از نهر تا بحر است، نه حتی یک وجب کمتر، ما معامله ننگین قرن را محکوم می‌کنیم و معتقدیم فلسطین، متعلق به همه فلسطینیان است و اگر قرار است کسی برای فلسطین تصمیم بگیرد خود مردم ان سرزمین خواهند بود».

وی یادآور شد: ما همه آزادگان جهان را به مبارزه با اسراییل فرامی‌خوانیم و در انتظار «یوم الموعود» رهبر عزیزمان می‌مانیم که فرمودند رژیم غاصب صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نخواهد دید.

منبع ایکنا
شاید دوست داشته باشید