تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

خطر مارکسیسم و انجمن حجتیه جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اگر فرمایشات امام خمینی (ره) را در دوره حیاط جمهوری اسلامی مرور کنیم، ایشان هیچ خطری را به اندازه انجمن حجتیه یاد آور نشدند، در جای جای صحبت‌های امام (ره) هشدار نسبت به این جریان انحرافی وجود دارد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، محمدعلی وکیلی، در نشست علنی مجلس شورای اسلامی (۲۲ اردیبهشت) در نطق میان دستور خود، گفت: در این لحظات پایانی و باقی‌مانده از دوره دهم مجلس نکاتی را به عرض ملت شریف ایران می‌رسانم، نکته اول با زبان روزه خدمت مردم شریف ایران به ویژه مردم حوزه انتخابیه خود عرض می‌کنم، به عهدی که از ابتدا با شما بسته بودیم باقی ماندیم، با شما عهد بسته بودیم که تطمیع نشویم، نشدیم. با شما عهد بسته بودیم که تحت تهدید از رسالت نمایندگی‌مان خارج نشویم، خوشبختانه سرم بالا است که می‌گویم ما تهدیدپذیر نبودیم.

وکیلی در نکته دوم خود خطاب به منتخبان مجلس یازدهم، تصریح کرد: با هر شعار و شیوه‌ای امروز افتخار نمایندگی مردم در دوره یازدهم را پیدا کردید. فرصت خدمت شما مانند ما فرصت زیادی نیست و همانطور که برای ما خیلی زود دیر شد، برای شما هم این چنین است. بنابراین برادرانه از شما خواهش‌ می‌کنم فرصت خدمت را مغتنم شمارید. تلاش نکنید چرخ را از نو اختراع کنید. طرح‌ها و لوایح خوبی در مجلس دهم به رغم همه بی مهری‌ها تصویب و کارشناسی شده و در دستور کار است که فرصت پرداختن به آنها نرسید و اگر بتوانید در این چهار سال خدمتیتان به همین طرح‌ها و لوایح کنونی برسید، دینتان را ادا کردید.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به نکته سوم خود در رابطه با تهدیدات جمهوری اسلامی، اضافه کرد: با ابزار مارکسیسم نمی‌توان آرمان‌های جمهوری اسلامی را به سرانجام رساند. با ابزار مارکسیسم و در دامن کمونیسیم نمی‌توان از ولایت فقیه دفاع کرد. با ابزار مارکسیسم نمی‌توان عدالت را در جامعه اسلامی و در قاموس جمهوری اسلامی پیشبرد. بنابراین حواسمان باشد اگر می‌خواهیم از لیبرالیسم فرار کنیم ناخواسته به مارکسیسم پناه نبریم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، خطر دیگری را که جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند، انجمن حجتیه دانست و تصریح کرد: اگر فرمایشات امام خمینی (ره) را در دوره حیاط جمهوری اسلامی مرور کنیم، ایشان هیچ خطری را به اندازه انجمن حجتیه یاد آور نشدند، در جای جای صحبت‌های امام (ره) هشدار نسبت به این جریان انحرافی وجود دارد.

وی با طرح این سوال که چرا این میزان حساسیت از طرف امام خمینی (ره) در خصوص انجمن حجتیه وجود داشت؟ گفت: مبانی این جریان انحرافی با هیچ یک از مبانی جمهوری اسلامی قابل جمع نیست. این جریان واپس‌گرا، متحجر و ضد توسعه، سالها است که در کمین بوده و اخیرا حضورش در بخشی از لایحه‌های قدرت مشاهده می‌شود. حواسمان باشد، اگر جمهوری اسلامی به دست انجمن حجتیه و گردانندگان این انجمن بیافتد، هم ولایت فقیه و هم مبانی ارزشی‌اش را خواهند برد و فاتحه جمهوریت را در کسری از زمان خواهند خواند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به نکته پایانی صحبت‌های خود گفـت: دو لبه قیچی در جمهوری اسلامی همواره انحصارساز بودند، دو لبه قیچی دست به دست هم دادند و تمامیت خواه را به ارث گذاشته‌اند. یک لبه قیچی همواره تلاش کرد همه ارزشها را به نام خودش مهر زده و مصادره کند و در انتخابات های مختلف اتمسفر پیروزی اش قرار داده و به نردبان حضور در قدرت تبدیل کرد. نه نسبتی به شهدا داشت و نه نسبتی با دفاع مقدس و مقابله با استکبار و مستضعفان اما همواره این ارزش‌ها را یکسویه مصادره کرد.

منبع روشنگر
شاید دوست داشته باشید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.