خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

توصیه آیت‌الله سیستانی به ملت عراق در پی افزایش شمار مبتلایان به کرونا

مرجع عالیقدر شیعیان عراق پس از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور بر لزوم پایبندی به رعایت موارد بهداشتی و همکاری با کادر پزشکی و درمانی در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، دفتر حضرت آیت ‌الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان در عراق با صدور بیانیه‌ای خطاب به مردم این کشور بر لزوم اتخاذ اقدامات پیشگیرانه در مقابله با شیوع کرونا تاکید کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«ملت شریف عراق٬ در این روزهای سخت که شیوع ویروس کرونا در مناطق مختلف کشور به ویژه در بغداد به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش یافته٬ بار دیگر از شما می‌خواهیم تا بیشتر احتیاط کنید و بر ضرورت توجه به اجرای اقدامات پیشگیرانه مانند خودداری از برخورد با دیگران و حفظ فاصله مشخص اجتماعی و استفاده از ماسک و شستشوی مرتب دستها و استفاده از دستکش تاکید می‌کنیم».

آیت‌ الله سیستانی همچنین بر ضرورت پایبندی به این اقدامات و مشارکت موثر در انجام تدابیر مربوطه برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا تاکید و اعلان کرد که رعایت موارد بهداشتی اهمیت بالایی داشته و به ویژه در شرایط کنونی کشور که از ضعف امکانات برای فراهم کردن تجهیزات پزشکی لازم برای رسیدگی به بیماران کرونایی رنج می‌برد٬ امری ضروری است.

مرجع شیعیان در عراق خاطرنشان کرد: «جلوگیری از شیوع این بیماری در حال حاضر مسؤولیت همه شهروندان و مسؤولان عراقی بوده و همگی باید در این زمینه مسؤولیت پذیر باشند و در این مرحله حساس با کمترین پیامدها و خسارت همکاری داشته باشند».

در ادامه بیانیه مذکور آمده است: «باید همگی به خاطر بسپاریم که کادر پزشکی در انجام ماموریت‌های خود در درمان بیماران کرونایی و رسیدگی به آنها بار سنگینی را تحمل می‌کنند و هم خود آنها و هم خانواده‌هایشان در رنجی هستند که ما تنها کمی از آن را می‌دانیم؛ آنها در این راه زندگی خود را به خطر انداخته‌اند و شمار مبتلایانشان به کرونا این روزها بالا رفته است. بنابراین برای کاهش حجم بار و رنج آنها باید همگی متعهد به رعایت اقدامات پیشگیرانه در مقابله با شیوع کرونا باشند تا شمار مبتلایان به این ویروس دو برابر نشده و بار اضافی بر دوش کادر پزشکی ودرمانی نباشد».

آیت‌الله سیستانی بیانیه خود را با این جمله به پایان رساند: «همه ما از آنها (کادر پزشکی و درمانی) تشکر و قدردانی می‌کنیم و تلاش‌های مستمر آنها و نیز فداکاری‌های ارزشمندشان در راه خدمت به ملت و انجام واجبات دینی و ملی و انسانی را می‌ستاییم. از خداوند بزرگ می‌خواهیم تا آنها را حفظ کرده به اندازه شایستگی‌شان به این عزیزان پاداش و خیر و سلامتی و برکت عطا کند. همچنین از خدای متعال می خواهیم تا با شفای عاجل همه بیماران مبتلا به کرونا و دفع این بلا و بیماری از همه٬ بر ما منت بگذارد که او شنوا و اجابت‌کننده است»

منبع رسا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.