تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

گوترش: نژادپرستی نقض منشور ملل متحد است

دبیرکل سازمان ملل متحد نژادپرستی را فاجعه‌ای دانست که به طور آشکار در تناقض با منشور این سازمان است.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، آنتونیو گوترش روز سه شنبه در نامه‌ای به کارکنان سازمان ملل متحد و نمایندگی کشورها گفت: موضع من در مورد نژادپرستی به طور کامل، روشن است؛ این فاجعه، منشور سازمان ملل را نقض می‌کند و پایه‌های ارزش‌های اصلی ما را متزلزل می‌سازد.

وی افزود: هر روز، در کارهای خود در سراسر جهان تلاش می‌کنیم تا نقش خود را برای ارتقای دربرداری، عدالت، عزت و نبرد با نژادپرستی در همه مظاهر آن انجام دهیم.

دبیرکل سازمان ملل متحد ادامه داد: سازمان ملل دارای سابقه افتخارآمیز در مبارزه با نژادپرستی و انواع و اقسام تبعیض است. من به کارمندان سازمان ملل افتخار می‌کنم که نژادپرستی را محکوم و همبستگی خود را با قربانیان نفرت‌افکنی ابراز می‌کنند.

قتل نژادپرستانه جورج فلوید ۴۶ ساله سیاهپوست در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا که در ششم خرداد ماه توسط پلیس سفید پوست به وقوع پیوست، بار دیگر ضرورت مبارزه با نژادپرستی و نفرت‌افکنی را در جهان یادآور شد.

با گذشت ۱۴ روز از آن قتل، جهان همچنان شاهد تظاهرات ضدنژادپرستی و نابرابری است و این مساله در ایالات متحده آمریکا بیش از پیش ادامه دارد.

منبع ایرنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.