خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

پخش پیش نمایش «اورارتو، پادشاهی فراموش شده» در اسپانیا

پیش نمایش فیلم تاریخی، «اورارتو، پادشاهی فراموش شده» ارمنیان از شبکه اول تلویزیون اسپانیا پخش خواهد شد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، تیگران ماناسیان تهیه کننده این فیلم که رئیس بنیاد آموزشی و فرهنگی (HAYASA) نیز می باشد، در مصاحبه ای با «اینفوتکا ۲۴» اظهار داشت که پیش نمایش فیلم تاریخی ارمنیان تحت عنوان «اورارتو، پادشاهی فراموش شده» از شبکه تلویزیونی (RTVE) اسپانیا پخش خواهد شد.

این فیلم که به کارگردانی «واهه وارطانیان» ساخته شده و یکی از قدیمی ترین امپراتوری های جهان یعنی «اورارتو» را به تصویر می کشد. این امپراتوری در کتاب مقدس با نام «پادشاهی آرارات» ذکر شده است.

ماناسیان در جواب این سوال که فیلم یاد شده چه زمانی در آرتساخ (قرا باغ)، ارمنستان یا روسیه به نمایش در می آید، می گوید: برنامه ریزی شده بود تا این فیلم در یکی از سینماهای ایروان و در چهار چوب برگزاری “روز ایروان” به نمایش گذاشته شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، احتمالاً نمایش آن بعد از برداشته شدن محدودیتهای در نظر گرفته شده برای تجمعات موکول خواهد شد.

وی اضافه می کند که دست اندر کاران ساخت این فیلم سعی دارند تا آن در نقاط مختلف جهان خصوصاً در ایالت متحده آمریکا، ژاپن و در تعدادی از کشورهای مختلف اروپایی به نمایش گذاشته شود. فیلم برداری این فیلم در چهار کشور روسیه، فرانسه، ارمنستان و ترکیه (ارمنستان غربی) انجام شده است.

منبع موسسه ترجمه و تحقیق هور
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.