تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

نفوذ جریان‌های انحرافی چون انجمن حجتیه در نظام آموزشی

نماینده مردم تهران هشدار داد؛

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: شاهد رشد قارچ‌گونه مدارس مختلف لاکچری در مناطق بالانشین شهرها هستیم.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی (یکشنبه ۲۵ خرداد) در جلسه علنی و بعد از گزارش وزیر آموزش و پرورش به نمایندگان اظهار کرد: حقوق شهروندی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شاید بتوان در مصادیق مختلف جستجو کرد که قطعا آموزش و پرورش رایگان و با کیفیت و رسیدن به دانشگاه یکی از آنهاست که قانون اساسی بر آن صحه گذاشته و در اصول مختلف در برقراری عدالت اجتماعی تأکید کرده است.

وی افزود: در اصول مختلف قانون اساسی به صراحت عنوان شده که دولت موظف است همه امکانات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای آموزش رایگان به کار ببندد و همه اقوام از حقوق مسلم برای این آموزش برخوردار هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: ما شاهد رشد قارچ‌گونه مدارس مختلف لاکچری در مناطق بالانشین شهرها هستیم که هدف اولیه راه‌اندازی آن، گذر از پیک جمعیتی عنوان شده بود اما از آن هدف دور شده‌ایم و نمی‌توان انتظار داشت که بخشی از جامعه که پولدارتر هستند، از آموزش با کیفیت‌تری برخوردار باشند و بخشی از جامعه که درآمد کمتری دارند، آموزش بی‌کیفیتی داشته باشند.

خضریان گفت: درصد زیادی از افرادی که از مدارس خاص و به ویژه غیردولتی و لاکچری آموزش دیده‌اند، در دانشگاه‌های برتر حائز رتبه‌های بالا شده‌اند که باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: رتبه‌های برتر این آزمون‌ها در رشته‌های برتر دانشگاه‌های سراسری چند سال اخیر همگی فارغ‌التحصیل مدارس غیرانتفاعی و پولی بودند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه از لحاظ مدیریتی و تشکیلاتی در مدارس لاکچری اتفاقات خاصی در حال رخ دادن است، افزود: ارتباط مسئولان سابق و فعلی نظام آموزش و پرورش ما در این مدارس مانع از آن شده که مردم بتوانند حتی در مورد انتقاد از دریافت نرخ‌های بالا و رشد بی‌قانون و روزافزون شهریه‌های در آموزش و پرورش صدایشان را به جایی برسانند و اگر بخواهند اعتراضی کنند باید این اعتراض را به افرادی کنند که در همان مسئولیت‌ها حضور دارند.

خضریان گفت: در حوزه تشکیلات‌سازی و فکری در آموزش و پرورش اتفاقات عجیب رخ داده است که در محدوده مدارس لاکچری و غیرانتفاعی است؛ چرا که برخی تفکرات و جریانات انحرافی از جمله انجمن حجتیه در آموزش و پرورش ما با وجود داشتن مدارس غیرانتفاعی در حال تشکیلات‌سازی هستند.

وی در پایان خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: شما نه به عدالت آموزشی توجهی می‌کنید و نه به شفافیت و نه به تشکیلات‌سازی در برخی مدارس لاکچری.

منبع ایلنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.