تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

ترور هابیل توسط قابیل، موضوعی آشنا برای همه ادیان الهی است

دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: ما فرزندان شهدای ترور، سندهای زنده‌ای هستیم که می‌توانیم گواه بر قربانی‌بودن کشورمان در حوزه تروریسم باشیم.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان و کارشناس حوزه تروریسم در گفتگویی با بیان اینکه کشورما یکی از بزرگ‌ترین قربانیان تروریسم در دنیاست، اظهار کرد: تروریست‌‎هایی که در ایران اقدام به جنایت کرده‌اند، به شکل علنی از طرف قدرت‌های جهانی، حمایت مالی، لجستیکی و همه نوع حمایتی می‌شوند و گروه‌های جنایتکار، در کشورهای اروپائی، دفاتر رسمی دارند.

وی افزود: ما تنها کشوری هستیم که مقامات عالی رتبه زیادی از کشورمان در کنار مردم عادی کوچه و بازار به شهادت رسیدند، از موارد اختصاصی جمهوری اسلامی ایران است و از قضا بیشترین محکومیت‌های حمایت از تروریسم را به ناحق خورده‌ایم.

هاشمی‌نژاد با اشاره به عوامل بالا گفت: همه این عوامل باعث شد ما، جمعی از خانواده‌های شهدای ترور شده، تشکلی ایجاد کنیم برای اینکه جنایات تروریستی را هم در کشور و هم در سطح بین‌المللی بازتاب دهیم و به دنیا بفهمانیم که کشور ما نه تنها حامی تروریسم نیست، که خود، بزرگ ترین قربانی تروریسم است و اتفاقا تروریسم‌هایی که اینجا جنایت کردند، پشتوانه و حامیان اصلی شان، قدرت های اروپایی و آمریکاست.

وی در پاسخ به این سوال که چرا هابیلیان؟ گفت: به این دلیل که اولین جنایت علیه بشریت، با همین شیوه تروریستی بوده که برای همه ادیان الهی هم آشناست و آن، همان موضوع ترور هابیل توسط قابیل است؛ و این موضوعی است که تا به الآن بشریت همچنان درگیرش است، اگر روزگاری دلایل شخصی دلیل این امر بوده، امروزه جهت گیری های سیاسی است که باعث استفاده از این روش توسط دولت های بزرگ است.

این فرزند شهید در ادامه بیان کرد: ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴ شروع کردیم و دفتر اصلی ما مشهد است، البته به دلیل اینکه پیگیری خیلی از امور از تهران است، در تهران هم دفتری داریم، اما در شهرستان ها شعبه رسمی نداریم.

این کارشناس حوزه تروریسم افزود: هر خانواده شهیدی که موضوع شهادت عزیزش ترور باشد، عضوی از خانواده هابیلیان است. پس از شهر خود می تواند فعالیت کند. این است که از پتانسیل این خانواده‌های شهید در راستای فعالیت‌های بنیاد همکاری می طلبیم.

دبیرکل بنیاد هابیلیان، احصا کردن لیست و آمار شهدای ترور در گوشه و کنار کشور را یکی از کارهای اساسی این بنیاد دانست که این کار با همکاری همین خانواده‌ها انجام شده است و لیست ۱۷هزار شهدای ترور که جزئی از آمار رسمی کشور است را فراهم کرده است.

هاشمی‌نژاد ادامه داد: علاوه بر این نیاز به سرگذشت‌پژوهی و نحوه شهادت این عزیزان داریم و چون خانواده‌ها جزئی از سندهای رسمی در این زمینه‌اند، احتیاج به سرگذشت‌پژوهی خانواده‌ها هم داشتیم برای این کار هم خانواده‌ها همکاری لازم را داشتند.

وی با بیان اینکه در سایت بنیاد هابیلیان، آمار شهدا به تفکیک استانی برای دسترسی راحت پژوهشگران و رسانه‌ها قرار داده‌ایم تصریح کرد: متأسفانه روزانه به این ترورها افزوده می شوند و اینگونه نیست که به یک آمار قطعی در یک مقطع زمانی برسیم. در همین سال جاری تعدادی از شهدای مرزبانی را داشتیم که توسط گروهک های تروریستی به شهادت رسیدند.

منبع هابیلیان
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.