تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

اعتراض رهبران مسلمان و یهودی به ممنوعیت ذبح حلال در بلژیک

رهبران مسلمان و یهودی در بیانیه مشترکی از دادگاه عدالت اروپایی درخواست کردند تا حکمی را علیه قوانین ممنوعیت ذبح حلال در بلژیک صادر کند.

0

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، رهبران مسلمان و یهودی در بیانیه مشترکی از دادگاه عدالت اروپایی درخواست کردند تا حکمی را علیه قوانین ممنوعیت ذبح حلال و مذهبی در بلژیک صادر کند.

ممنوعیت ذبح مذهبی در ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی در بلژیک اجرایی شد و بر اساس آن ذبح کشروت یهودیان و ذبح حلال مسلمانان ممنوع شد.

بسیاری این اقدام را تلاش برای به حاشیه راندن اقلیت های مذهبی می دانند.

به همین دلیل خاخام «پینچاس گلداشمیت»، رئیس کنفرانس خاخام های اروپایی و «محمد بن عبدالکریم العیسی»، دبیر کل اتحادیه جهان اسلام و رئیس سازمان علمای مسلمان در بیانیه مشترکی خطاب به دادگاه عدالت اروپایی تاکید کردند که قوانین ذبح از اصول اساسی دین های یهودیت و اسلام هستند.

در این بیانیه آمده است: در سراسر تاریخ ممنوعیت ها علیه ذبح مذهبی حیوانات به عنوان ابزاری برای تلاش در راستای به حاشیه راندن و منزوی کردن گروه های مذهبی مورد استفاده قرار گرفته است.

این رهبران مذهبی افزودند: امروز مسلمانان به طور فزاینده ای هدف چنین قوانینی قرار گرفته اند.

در این بیانیه آمده است: این ممنوعیت ها اصول اساسی آنچه اروپایی ها باید از آن حمایت کنند را نقض می کنند.

این بیانیه همچنین تاکید کرده است: در حالی که ادعا می شود آزادی مذهب یکی از حقوق اساسی در سراسر اروپا است اما این ادعا بدون اجازه برگزاری مناسک مذهبی برای گروه های مذهبی هیچ معنایی ندارد.

منبع شبستان
شاید دوست داشته باشید