تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

چین سیاست عقیم‌سازی اجباری را علیه اویغورها اعمال می‌کند

براساس تحقیق تازه منتشر شده «بنیاد جیمز‌تاون»، جامعه مسلمانان اویغور چین قربانی سیاست عقیم سازی اجباری مقامات چین هستند تا از افزایش جمعیت مسلمانان این کشور جلوگیری شود.

به گزارش ردنا (ادیان‌نیوز)، آدریان زنز، پژوهشگر آلمانی و مدیر این پژوهش که تاکنون چندین گزارش درباره سیاست چین در منطقه نیمه بیابانی شمال غربی این کشور که محل زندگی اویغورهاست نوشته است می گوید که میزان تولد در این منطقه از سال ۲۰۱۶ تاکنون روند نزولی دارد.

گزارش این پژوهشگر آلمانی بر مبنای اسناد دولتی چین و همچنین مصاحبه با زنان محلی به دست آمده است. برخی از این زنان گفته‌اند که مجبور شده‌اند عقیم شدن را بپذیرند زیرا در غیر اینصورت به اردوگاه فرستاده می‌شدند.

این پژوهش می‌گوید که به نظر می رسد مقامات چینی از عقیم سازی اجباری در منطقه عمدتا مسلمان نشین شین‌جیانگ بعنوان بخشی از «یک استراتژی گسترده با هدف سلطه قومی و نژادی» استفاده می کنند.

او نوشته است که نگرانی جدی وجود دارد که مقامات چین کارزار عقیم سازی گسترده را در بین اویغورها به اجرا گذاشته باشند. آدریان زنز نوشته است که شواهد محکمی که از سیاست عقیم سازی اجباری مسلمان اویغور توسط مقامات چین بدست آمده است، مصداق معیارهای ذکر شده در کنوانسیون سازمان ملل متحد درباره نسل‌کشی است.

پکن این اتهامات را رد کرده است و گفته است که آنها مراکز آموزش حرفه‌ای راه‌اندازی کرده‌آند که هدفش کمک به مردم برای یافتن شغل و دور نگه داشتن آنها از افراط‌گرایی و تروریسم است.

منبع یورونیوز
به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه