تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

مسلمان آمریکایی مسئول منطقه یک پلیس نیویورک شد

برای نخستین بار یک مسلمان پاکستانی تبار در شهر نیویورک آمریکا به عنوان سرپرست حوزه اداره پلیس منتخب شد که سبب خوشحالی و افتخار بسیاری از اعضای جامعه اسلامی در ایالات متحده شده است.

0

به گزارش ردنا (ادیان‌نیوز)، برای نخستین بار یک مسلمان آمریکایی پاکستانی تبار به عنوان مسئول منطقه‌ی یک اداره پلیس در شهر نیویورک شد. جمعی از گروه‌ها و افسران مختلف مسلمان در ایالات متحده به کاپیتان عادل رانا، برای عهده‌داری این منصب تبریک گفتند.

کاپیتان رانا ضمن ابراز خوشحالی از دریافت این منصب را در اداره پلیس یکی از شهرهای مهم آمریکا، آن را افتخاری برای جامعه اسلامی نیویورک دانست و ابراز امیدواری کرد بتواند فرمانده خوبی برای کارمندان مرد و زن در این اداره باشد.

رانا با ابراز هیجان خود گفت که احساس افتخار می کند که می تواند بهترین مردان و زنان بخش عالی را رهبری کند.

وی گفت: با کمک هم می‌توانیم مسبب تغییر باشیم. این یک رویداد تاریخی و یک روز عالی برای آمریکا است.

فاستو پیچاردو، رئیس پلیس گشت نیویورک این، موقعیت جدید را به رانا تبریک گفته و در یک پیام توییتری نوشت: منصب فرمانده‌ای کاپیتان عادل رانا را به عنوان نخستین فرمانده با تابعیت پاکستانی آمریکایی را تبریک می‌گییم.

سیاستمداران، شخصیت‌ها و فعالان مسلمان نیز این انتصاب را به فال نیک گرفته و تبریک گفته‌اند.

گفتنی است اگرچه هر از گاهی خبر از انتصاب سیاه پوستان یا افراد غیر آمریکایی به مسئولیت های مختلف می رسد اما نژادپرستی سیستمی سال هاست مردم آمریکا را آزار می دهد.

منبع حوزه
شاید دوست داشته باشید