تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

جریمه و حبس در انتظار زائران غیرقانونی حج امسال

دولت عربستان سعودی اعلام کرد که برای زائران غیرقانونی حج امسال جریمه‌هایی در نظر گرفته است. 

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، بر اساس اعلام ریاض افراد تنها در صورتی می‌توانند در مراسم حج امسال شرکت کنند که پیش‌تر مجوزهای دولتی مربوطه را تهیه کرده باشند و شرکت‌ها و کاروان‌هایی نیز که افراد بدون مجوز را با خود به مراسم حج بیاورند، شامل جریمه خواهند شد.

مراسم حج قرار است در سال جاری به صورت محدود برگزار شود. عربستان سعودی می‌گوید شهروندان ۱۶۰ کشور جهان به همراه زائران سعودی امسال در این مراسم معنوی شرکت خواهند کرد.

بر طبق اعلام مقام‌های سعودی جریمه‌ها از ۱۰ هزار ریال سعودی معادل ۲۶۶۶ دلار آمریکا آغاز می‌شود. همچنین زائران غیرقانونی ممکن است برای ارتکاب این تخلف ۱۵ روز راهی زندان شوند. در صورت تکرار تخلف، جریمه‌ها دو برابر خواهد شد و زائر مربوطه به ۶ ماه حبس محکوم خواهد شد. ضمن اینکه وسیله نقلیه فرد مذکور نیز مصادره می‌شود.

همچنین قرار است، فاصله‌گذاری اجتماعی در کل طول مراسم حج در نظر گرفته شود تا از شیوع بیشتر بیماری کووید۱۹ جلوگیری شود.

تا کنون حدود ۲۵۱ هزار نفر در سراسر عربستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۲۴۸۶ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه