تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

عبادتگاه های میشیگان وام بلاعوض دریافت کردند

عبادتگاه های ایالت میشیگان برای ادامه فعالیت‌هایشان در دوران کرونا وام بلاعوض دریافت کرده‌اند و بیشترین وام‌ها به مسیحیان و یهودیان داده شده است.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، عبادتگاه های میشیگان شامل مساجد، کلیساها و کنیسه‌ها میلیون‌ها دلار وام از دولت برای بقا و ادامه فعالیت‌هایشان دریافت می‌کنند.

براساس اطلاعاتی که از سوی دولت آمریکا منتشر شده؛ درحالی که شیوع ویروس کرونا فعالیت اماکن مذهبی را تقریبا به طور کامل متوقف ساخته و نگرانی‌ها در این رابطه افزایش یافته است،  این نهادهای مذهبی در دیترویت، ده‌ها میلیون دلار وام دولت فدرال را از طریق برنامه حمایتی پیچک دریافت کرده‌اند.

گفته می‌شود این وام‌ها به عنوان بخشی از تلاش برای کمک به کارفرمایان آسیب دیده اقتصادی در شرایط شیوع کرونا به مشاغل غیرانتفاعی و اکثرا کلیساها در سراسر ایالات متحده پرداخت شده و در صورت پیروی از قوانین خاص، نباید بازپرداخت شوند.

این پول برای پرداخت حقوق کارمندان و سایر هزینه ها در نظر گرفته شده است در صورتی که حداقل ۷۵٪ از وام‌ها در هزینه‌های حقوق و دستمزد صرف شود، بلاعوض خواهد بود.

لیست منتشر شده توسط دولت نیز تنها آن دسته از کارفرمایان و کلیساهایی را نشان داد که ۱۵۰ هزار دلار وام دریافت کرده‌اند، این درحالی است که اکثر وام‌ها کمتر از این مبلغ بوده‌اند. در نتیجه اطلاعات انتشاری تعداد دقیق گروه‌های دریافت‌کننده‌ را نشان نداده، اما دامنه کلی را  مشخص می‌کند.

سه گروه کاتولیک، دو سازمان یهودی و یک گروه از مسیحیان پرسبیتری در مترو دیترویت بیشترین وام را دریافت کردند.

سه گروه کاتولیک در جنوب شرقی میشیگان – مجمع الجزایر کاتولیک دیترویت، خواهران آدریان دومینیکن در آدریان و ویستا ماریا ، یک گروه خدمات اجتماعی در ارتفاعات دبیبورن، در فهرست ۲ تا ۵ میلیون دلار این سازمان قرار داشتند.

گفتنی است گروه‌های یهودی دریافت کننده وام مقادیر بسیار بیشتری از سازمان‌های اسلامی دریافت کرده‌اند.

منبع حوزه
شاید دوست داشته باشید