تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

هادی امت؛ رهیافتی در سیره‌شناسی امام هادی(ع)

به مناسبت سالروز ولادت امام دهم(ع) کتاب هادی امت (رهیافتی در سیره‌شناسی، اندیشه‌شناسی و شخصیت‌شناسی امام هادی (ع)) معرفی می شود.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، کتاب هادی امت از سه بخش اصلی مانند شخصیت‌شناسی، سیره‌شناسی و اندیشه‌شناسی تشکیل شده است.

طلوع هدایت، زندگانی نور هدایت، امامت، ازدواج و فرزندان، یاران امام هادی(ع)، گزیده‏‌ای از کرامت‏‌های امام هادی (ع)، فعالیت‌ها و مبارزات امام هادی (ع) در سامرا، اوضاع سیاسی حاکم بر دوران امام هادی (ع) و مبارزات سیاسی و امام هادی (ع) از تبعید تا شهادت در بخش شخصیت‌شناسی تبیین شده است.

ویژگی‌های اخلاقی مانند عبادت، ساده‏‌زیستی، دانش، آگاهی از اسرار، سخنوری، مهربانی، احترام به اهل دانش، بخشش، سخت‌کوشی، بردباری، شکوه و هیبت و بر بال موعظه در بخش سیره‌شناسی ذکر شده است و مباحث ولادت،‌ شهادت و حکایات در بخش اندیشه‌شناسی عنوان می‌شود.

متون ادبی و محورهای برنامه‌سازی از فصول دیگر این کتاب است و نوشتارهای این کتاب به صورت کوتاه تألیف شده که برنامه‌سازان می‌توانند از آن استفاده کنند.

کتاب هادی امت؛ رهیافتی در سیره‌شناسی، اندیشه‌شناسی و شخصیت‌شناسی امام هادی (ع) که به همت اداره‌کل پژوهش‌های اسلامی رسانه به منظور تولید محتوای برنامه‌سازی در زمینه ائمه اطهار (ع) منتشر شده است. از طریق این سایت قابل دریافت می باشد.

شاید دوست داشته باشید