تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

رونمایی از نخستین مجله فلسفه اسلامی به زبان اسپانیایی

نخستین مجله فلسفه اسلامی به زبان اسپانیایی با نام «صدرا» به صورت مشترک در ایران و آمریکای لاتین رونمایی می شود.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، فلسفه یکی از موضوعات مورد علاقه مخاطبان اسپانیایی زبان است و فلسفه غرب نیز از فراگیری خاصی در منطقه آمریکای لاتین برخوردار است.

دوری جغرافیایی و مسأله زبان باعث شده است تا کنون انتقال دانش فلسفه اسلامی به این منطقه با مشکلات و سختی های فراوانی روبرو باشد و به همین خاطر منابع زیادی به این زبان ترجمه نشده است.

بر همین اساس شماری از محققان حوزه علمیه قم و برخی از اندیشمندان فلسفه اسلامی در منطقه آمریکای لاتین با تشکیل گروهی اقدام به راه اندازی مجله ای با نام صدرا با هدف معرفی فلسفه آمریکای لاتین در سطح نخبگانی این منطقه اقدام کرده اند.

این مجله با نام «صدرا» در نخستین شماره خود با موضوع ملاصدرا به معرفی فلسفه صدرایی و معرفی ملاصدرا و آثار وی پرداخته است.

مراسم رونمایی این مجله روز شنبه، در مراسمی به وقت آمریکای لاتین با حضور شماری از اساتید حوزه علمیه قم و آمریکای لاتین به صورت زنده و مستقیم و به صورت ویدیویی رونمایی خواهد شد.

این مراسم به صورت زنده و مستقیم ساعت ۶ به مدت یک و نیم ساعت از سایت www.segundopaso.es پخش می شود.

منبع: حوزه نیوز

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه