تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

تاکید رئیس مجلس لبنان بر پیگیری پرونده امام موسی صدر

رئیس مجلس لبنان گفت: مسئله ناپدید شدن امام موسی صدر، یک مسئله لبنانی که است که هرگز نخواهد مرد و تنها با بازگشت امام موسی صدر پایان خواهد یافت.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، نبیه بری، رئیس مجلس نمایندگان لبنان طی سخنانی به مناسبت چهل و دومین سالگرد ناپدید شدن امام موسی صدر و دوستان وی، گفت: مسئله ناپدید شدن امام موسی صدر، جنایتی است که در سرزمین لیبی رخ دهده و آن یک مسئله لبنانی که است که هرگز نخواهد مرد و تنها با بازگشت امام موسی صدر پایان خواهد یافت.

وی اشاره کرد: اوضاع امنیتی لیبی هیچ کمکی به بازگشایی کانال های ارتباطی با مقامات لیبیایی نکرد و نبود امنیت در این کشور مانع تکمیل تحقیقات شد، لذا امیدواریم که آتش بس در لیبی برقرار شود تا تحقیقات و کشف حقیقت انجام گیرد.

رئیس جنبش امل ادامه داد: تمامی داستان هایی که در خصوص این جنایت بزدلانه شنیدیم و می شنوم، یک خیال بافی بیش نیست و هیچ دستاوردی برای ما ندارد و پرداختن به آن اراجیف، در راستای انحراف از حقیقت است، لذا نباید فریب شایعات و سخنان بی محتوا را خورد.

نبیه بری خطاب به اعضای جنبش امل گفت: در ایام شهادت امام حسین (علیه السلام) و سالروز ناپدید شدن امام موسی صدر، از شما می خواهم که در مقاومت علیه اسرائیل همان راهی را که “حرّ بن یزید ریاحی” انتخاب کرد، انتخاب کنید و برای مقابله در برابر هرگونه تجاوز اسرائیلی در کنار برادرانتان در حزب الله آماده شوید.

رئیس مجلس لبنان تصریح کرد: تمامی آنچه در منطقه از سد النهضه تا منطقه جولان و تحریم ایران در جریان است، با هدف ضربه زدن به فلسطین، یهودی سازی قدس، اجرایی کردن معامله قرن و طرح الحاق کرانه باختری انجام می گیرد، امّا فلسطین همیشه در وجدان ما باقی خواهد ماند.

نبیه بری در بخش دیگر سخنان خود حادثه انفجار بندر بیروت را، زخمی بر پیکر بشریت و لبنان توصیف کرد و خواستار انجام تحقیقات فوری شد و گفت: این فرصتی است برای دستگاه قضائی لبنان که مستقل بودن خود را نشان دهد.

رئیس مجلس لبنان از تمامی کشور های دوست و برادر و از تمامی ملت هایی که به لبنان کمک کردند، تشکر و قدردانی نمود.

منبع: حوزه نیوز

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.