تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

شیخ الازهر: سوزاندن قرآن جنایتی تروریستی است

شیخ الازهر طی پیامی در فیس‌بوک ضمن محکومیت اهانت به ساحت قرآن کریم با سوزاندن نسخه‌ای از کلام وحی در سوئد، این اقدام ضد دینی را جنایتی تروریستی و وحشیانه برشمرد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، احمد الطیب، شیخ الازهر در صفحه رسمی خود در فیس‌بوک اعلام کرد: کسانی که جرئت کردند که جنایت سوزاندن قرآن را مرتکب شوند، باید بدانند که این گونه جنایت‌ها از همه نظر یک اقدام تروریستی و وحشیانه است.

وی افزود: این حرکت، نژادپرستانه و نفرت‌انگیز بود که همه تمدن‌های بشری با آن مخالفند و سوخت مورد نیاز آتش تروریسم را که شرق و غرب از آن رنج می‌برند، فراهم می‌کند.

احمد الطیب تصریح کرد: آنچه در آن شکی نیست، این است که این جنایت‌های ناخوشایند، احساس تنفر را شعله‌ور، امنیت جوامع را تخریب و امیدهای حاصل از گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌ها را تهدید می‌کند.

شیخ الازهر همچنین تأکید کرد: اینها (عاملان قرآن‌سوزی) باید بدانند که سوزاندن قرآن، در واقع سوزاندن احساسات حدود یک میلیارد مسلمان جهان است و تاریخ بشر این جنایت‌ها را در صفحات خود به عنوان اقدامی شرم‌آور و ننگین ثبت خواهد کرد.

یادآور می‌شود، جمعه گذشته، هفتم شهریورماه سه تن از فعالان حزب افراط‌گرای دانمارک گستاخانه نسخه‌ای از قرآن را در منطقه «روزنگارد» مالمو در سوئد به آتش کشیدند و این حرکت خشم مسلمانان را برانگیخت و تنش‌هایی در سوئد در پی داشت.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.