تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

هتک حرمت تاسوعای حسینی از سوی گروهی اسلام‌ستیز در آلمان

مرکز اسلامی هامبورگ با صدور بیانیه‌ای هتک حرمت تاسوعای حسینی از سوی گروهی اسلام‌ستیز را در آلمان محکوم کرد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)،  مرکز اسلامی هامبورگ با صدور بیانیه‌ای هتک حرمت تاسوعای حسینی از سوی گروهی اسلام‌ستیز را در آلمان محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

با تأسف شدید در تاریخ ۲۹/۰۸/۲۰۲۰ و مصادف با روز تاسوعای حسینی، آنگاه که دل تمامی مسلمانان داغدار عزای نواده عزیز پیامبر(ص)، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بود، عده‌ای انگشت شمار ضمن تجمع در نزدیکی محل مرکز اسلامی هامبورگ به هنجارشکنی پرداخته و به مقدسات مسلمانان مستقیماً اهانت کردند. جسارت این گروه بی‌شرم، داغ هتک حرمت قرآن کریم از سوی عناصر افراطی در کشور سوئد را در قلب جریحه‌دار مسلمانان دوچندان کرد.

این افراد هتّاک در این اهانت مستقیماً خدای سبحان، دین اسلام، پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت مکرم ایشان را دشنام داده، و با دهن‌کجی به دل‌های سوگوار مسلمانان، به رقص و پایکوبی پرداختند.

این در حالی است که بر اساس بند ۱۶۶ قانون مجازات در کشور آلمان، توهین به مقدسات جرم تلقی شده و پیگرد قانونی دارد. محکمه حقوق بشر اتحادیه اروپا مستقر در استراسبورگ نیز تصریح کرده است که اهانت به اسلام مشمول قوانین آزادی بیان نیست.

مرکز اسلامی هامبورگ بدین وسیله ضمن تسلیت این مصیبت به تمامی مسلمانان و تقبیح شدید این عمل اهانت‌بار و نیز هتک حرمت قرآن کریم در کشور سوئد، اعلام می‌نماید:

۱ـ از نهادهای مذهبی و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که طی سه روز گذشته از طرق مختلف با مرکز اسلامی هامبورگ تماس گرفته و انزجار خود را از اهانت‌کنندگان به مقدسات اسلامی ابراز کرده‌اند تقدیر و بدین وسیله از اظهار همراهی، همدردی و همفکری آنان تشکر می‌کنیم.

۲ـ حفظ امنیت جامعه آلمان، احترام به مقدسات تمامی ادیان و زندگی مسالمت‌آمیز در کنار هم را ضروری دانسته، و همگان را به احترام به قانون، صبر و حفظ آرامش دعوت می‌کنیم.

۳ـ بدون شک عمل اهانت‌کنندگان مخل امنیت عمومی جامعه آلمان است. به همین جهت خواستار محاکمه و مجازات آنان هستیم، و بدین منظور اقدامات قانونی را آغاز کرده و پیگیر آن خواهیم بود.

۴ـ در محکومیت این عمل شنیع و برای پایان دادن به هرگونه اهانت به مقدسات ادیان، اقداماتی را هماهنگ با سایر مجامع دینی در دست انجام داریم.

مرکز اسلامی هامبورگ

منبع: ایکنا

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.