خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

مشاور رئیس جمهور سال نو عبری را به ایرانیان کلیمی تبریک گفت

مشاور رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در پیامی فرارسیدن سال نو عبری را به ایرانیان کلیمی تبریک گفت و خاطرنشان کرد: ایرانیان پیرو ادیان توحیدی، همواره همزیستی مسالمت‌آمیز را تجربه کرده‌اند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، حجت الاسلام‌ والمسلمین علی یونسی، مشاور رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در پیام تبریک سال نو عبری به ایرانیان کلیمی، خاطرنشان کرد: آموزه بزرگ حضرت موسی(ع) و همه پیامبران بزرگ آسمانی، اصلاح رفتار بشر با خداوند و انسان‌ها است. پشیمانی و توبه از اشتباهات گذشته و بازگشت به سوی رحمت خداوند است؛ موعد روش هشانا، فرصتی است برای دگرگونی واقعی و پیروی از فرامین خالق یکتا. فرامین و آموزه هایی که بشریت را به خداپرستی، انسان دوستی، صلح و عدالت دعوت می‌کند.

وی تصریح کرد: ایرانیان کلیمی از قدیمی‌ترین اقوام ایرانی و کهن‌ترین پیروان ادیان توحیدی هستند که قدمتی چند هزار ساله در تاریخ این سرزمین دارند؛ آنان به عشق این سرزمین و فرهنگ آن، هرگز حاضر به ترک آن نشدند و همواره کوروش را ستودند و رواداری او را ارج نهادند.

ایرانیان پیرو ادیان توحیدی، همواره همزیستی مسالمت‌آمیز را تجربه کرده‌اند

یونسی افزود: ایرانیان عزیز کلیمی تعالیم الهی و عدالت محور حضرت موسی (ع) را با فرهنگ ایرانی در هم آمیختند. این در هم تنیدگی فرهنگی، ایرانیان کلیمی را به جهت پذیرش دیگری، تکریم متقابل پیروان ادیان، انسان دوستی، صلح طلبی و محبت به همنوع، در جهان بشری، نمونه و برجسته کرد.

مشاور رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی تصریح کرد: ایرانیان پیرو ادیان توحیدی (مسلمانان، کلیمیان، زرتشتیان، مسیحیان و صابئین مندایی)، در تاریخ پرفراز و نشیب ایران زمین، با رواداری، پذیرش دیگری و همبستگی اجتماعی، همزیستی مسالمت آمیز را تجربه کرده اند. ایرانیان از آموزه‌های رحمانی و تعالیم اخلاقی ادیان خویش آموختند که برتری از آن ملتی است که در گسترش عدالت اجتماعی، کرامت انسانی، صلح و رعایت حقوق بشر در جامعه و زیست جهان خویش، کوشا باشد.

یونسی با آرزوی سالی سرشار از آرامش و سعادت برای ایرانیان کلیمی، برای همۀ ایرانیان و کلیمیان، سلامتی و در امان بودن از ویروس کرونا را از خداوند متعال خواستار شد.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.