تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

محرومیت والیبالیست مسلمان به خاطر حجاب در آمریکا

یک دختر والیبالیست مسلمان در شهر «نشویل» ایالت تنسی آمریکا به خاطر حفظ حجاب و پوشیدن روسری به نقض قوانین متهم و از شرکت در مسابقه محروم شد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، نجاح عقیل، والیبالیست مسلمان آمریکایی قصد داشت که در مسابقه تیم مدرسه خود با یک تیم دیگر شرکت کند اما داور اعلام کرد پوشش او با قوانین مسابقات همخوانی ندارد و او را از مسابقه دادن محروم کرد.

نجاح عقیل و مربیانش چیزی از این قانون نمی‌دانستند و قبلاً او با حجاب در مسابقات شرکت کرده بود.

نجاح پس از این اسلام‌ستیزی گفت: من گریه ‌کردم؛ نه به خاطر اینکه لطمه خوردم، چون عصبانی بودم و فکر می‌کردم این تصمیم ناعادلانه بود.

این نوجوان والیبالیست مسلمان و مقامات مدرسه‌اش اعلام کردند که برای تغییر قوانین تبعیض‌آمیز این مسابقات تلاش خواهند کرد.

سابینا محی‌الدین، مدیر شورای مشورتی مسلمانان آمریکا، درباره این اتفاق بیانیه‌ای صادر کرد؛ در این بیانیه آمده است: «چرا دختران مسلمان که می‌خواهند از حقوق قانونی خود استفاده کنند باید با محدودیت‌های فراقانونی برای شرکت در مسابقات ورزشی روبه‌رو باشند؟ این قانون برای تحقیر یک دختر ۱۴ ساله در حضور همکلاسی‌هایش اعمال شد؛ محدودیت‌های دینی نباید در عرصه ورزش وجود داشته باشد»

منبع: ایکنا

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.