تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

افتتاح نخستین کنیسه یهودی در ابوظبی

رسانه های اسرائیلی از ایجاد اولین کنیسه یهودی در شهر ابوظبی در امارات قبل از آغاز سال نوی عبری خبر دادند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، خاخام لیوی دوشمان، رهبر اقلیت یهود در امارات اعلام کرد: من مطمئن هستم که توافق صلح با اسرائیل انگیزه‌ای برای افتتاح این کنیسه بوده است و مایه خرسندی من است که نماز عید یهودی در ابوظبی در خانه‌های یهودیان برگزار شد و آنها همچون هر سال مجبور نشدند که به وبی بروند.

وی افزود: از مقامات کشور «بخشنده» امارات به رهبری محمد بن زاید قدردانی می‌کنم که تمام تلاش خود را کرده‌اند تا هر فرد یهودی اینگونه احساس کند که گویی در وطن خود است برعکس تعداد نه چندان کمی از کشورها در غرب که در آن احساس یهودی ستیزی وجود دارد، اما در اینجا از فعالیت‌های ما با هم‌نوایی بسیاری از سوی مسئولان و شهروندان استقبال می‌شود.

براساس این گزارش، در مراسم یهودیان در ابوظبی ۲۰ یهودی حضور داشتند که برجسته‌ترین آنها، یک خانواده یهودی بودند که یک ماه قبل از یمن بیرون آورده شدند.

رهبر اقلیت یهود در هنگام حضور خود در دوبی، سه مرتبه در سه مناطق مختلف مراسم دینی یهود را برپا کرد.

تعداد یهودیان در امارات حدود سه هزار تن است که بیشتر آنها در دوبی هستند و در آنجا یک کنیسه معروف وجود دارد که از سال ۲۰۰۸ افتتاح شده است.

پیشتر رسانه های اماراتی اعلام کرده بودند اولین عبادت‌گاه یهودیان در امارات تا سال ۲۰۲۲ افتتاح می‌شود این در حالی است که آسوشیتدپرس مدعی وجود کنیسه محرمانه در ابوظبی شده بود.

منبع: ایسنا

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.