تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

افشاگری رسانه صهیونیستی: آنگونه که ادعا می‌شود اینجا خبری از خوشبختی یهودیان نیست

یک روزنامه اقتصادی رژیم صهیونیستی به مقوله خوشبخت شدن مهاجران یهودی به فلسطین اشغالی پرداخته و اذعان کرد از لحاظ آمار و ارقام خبری از خوشبختی در اینجا نیست.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، روزنامه گلوبس در گزارشی با اشاره ضمنی به ادعای صهیونیستها درباره خوشبخت بودن مهاجران یهودی به فلسطین اشغالی نوشت یکی از مسائلی که در رابطه با خوشبختی در (رژیم) اسرائیل قابل ملاحظه است مسائل اقتصادی است که همچنان اینجا لا ینحل باقی مانده است علاوه بر آن با نگاهی به لیست و رده بندی جهانی شاهد آن هستیم که طی چند سال گذشته (رژیم) اسرائیل در مراکز بسیار پایینی به دلیل وجود فقر و بی عدالتی قرار دارد.

هیلا ویسبرگ نویسنده گزارش وضعیت مهاجران یهودی تاکید می کند در شرایطی ما در دسته مناطق دارای میانگین بالای فقر و بی عدالتی قرار داریم که از سوی دیگر در دسته بندی خوشبختی رتبه ۱۴ هستیم. همین مسئله باعث شد تا یک زوج محقق برای یافتن این پارادوکس تحقیقاتی را انجام دهند.

پرفسور یارون زیلیچا رئیس بخش حسابداری دانشکده اونو و حسابدار سابق وزارت دارایی به همراه همسرش اورلی زیلچا دانشمند بیماری های واگیردار وزارت بهداشت چند سال پیش وقتی در یک مرخصی به سر می بردند تصمیم به بررسی این مسئله گرفتند.

زیلچا که مشغول تحصیل در روان شناسی اجتماعی است در این رابطه می گوید: جایگاه بالای اسرائیل در شاخص خوشبختی برای من هیچ مفهومی ندارد، ما یکی از بیشترین (کشورهای) گرفتار در دریافت کمک های اقتصادی و نیز در معرض تهدید در جهان هستیم. در دسته بندی بی عدالتی و فقر نیز رده های بالایی را داریم؛ یکی از پایین ترین سطوح خدمات دولتی که شهروندان از آن بهره مند می شوند را در جهان غربی داریم و بعد از دوره کرونا نیز بدتر هم خواهد شد.‎

منبع: تسنیم

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.